Cituodama Europos Tarybos saugumo biuro pranešimą Italijos žvalgybos tarnybai, italų dienraštis „Corriere della Sera“ paskelbė, kad bent 300 tokių dovanėlių buvo išdalyta per rugsėjo 5–6 dienomis vykusį susitikimą, o per vėliau praeitą mėnesį surengtus saugumo pasitarimus buvo atskleista, kad jose aptikta šnipinėjimo įrangos.
Laikraščio pranešimas šliūkštelėjo alyvos į ugnį dideliame skandale dėl tarptautinio šnipinėjimo, kai žiniasklaida anksčiau pranešė, jog JAV žvalgybos tarnybos sekė draugiškų šalių piliečių ir jų lyderių telefoninius pokalbius.
Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad jam nežinomas naujausių kaltinimų šaltinis.
„Neabejotina, jog tai yra ne kas kita, tik mėginimas perkelti dėmesį nuo problemų, kurios iš tikrųjų egzistuoja santykiuose tarp Europos sostinių ir Vašingtono, į nepagrįstas ir neegzistuojančias problemas“, – D.Peskovą citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.
Įtampa tarp Jungtinių Valstijų ir jų sąjungininkių padidėjo, kai buvo pranešta, jog JAV žvalgybos tarnybos šnipinėjo Europos lyderius, tarp jų Vokietijos kanclerę Angela Merkel.
Kaip rašo „Corriere della Sera“, per eilinį pasitarimą tarp Europos Vadovų Tarybos pirmininko Hermano Van Rompuy (Hermano Van Rompėjaus) ir kitų ES delegatų buvo atskleista, jog jiems buvo dalijami suvenyrinės USB atmintinės ir laidai išmaniesiems telefonams prijungti prie asmeninių kompiuterių.
Laikraštis nurodė, kad ES pareigūnai perspėjo Vokietijos žvalgybos tarnybas, kurios atliko išsamius tų įrenginių tyrimus.
„Tai prietaisai, pritaikyti slapta rinkti duomenis iš kompiuterių ir mobiliųjų telefonų“, – „Corriere della Sera“ citavo pirminį pranešimą.
Tuo tarpu dienraštis „La Stampa“ rašo, kad tuose prietaisuose aptikta „anomalijų“ ir „manipuliavimo“ ženklų, tačiau tiksliai nežinoma, kiek informacijos surinko Rusijos šnipai.
Panašu, kad šie pranešimai atskleidžia labiau įprastus žvalgybos duomenų rinkimo metodus negu didžiulio masto šnipinėjimas, kaip manoma, vykdytas Jungtinių Valstijų.
Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“ liepą pranešė, kad britų žvalgybos tarnybos šnipinėjo G-20 delegatus per viršūnių susitikimą 2009 metais, skatindami kai kuriuos delegatus pasinaudoti nemokamomis interneto kavinėmis – kaip manoma, specialiai įkurtomis slapta rinkti informacijai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.