Seksualinė patirtis tiek su vyrais, tiek su moterimis gali būti normalus dalykas augant. Vis dėlto, kai kurie žmonės ir vėliau jaučia, kad jie negali riboti savęs viena lytimi – jiems reikia ir heteroseksualių, ir homoseksualių santykių.
Biseksualai yra žmonės, kuriuos lygiai taip pat seksualiai traukia abi lytys – ir vyrai, ir moterys. Ši visiškai subalansuota seksualinė pirmenybė iš tikrųjų gali būti taikoma vos keletui žmonių. Vis dėlto, yra daug tokių, kurie, nors juos labiau ir traukia kuri nors viena lytis, jie jaučia potraukį ir kitai.
Dažnai, kai atsiranda seksualinis suvokimas, bręstant lytiškai ir paauglystės metu atsiranda stiprūs ryšiai tarp jaunų tos pačios lyties žmonių – aistringa meilė, emocinė draugystė, stiprūs romantiški jausmai. Kai kuriais iš šių atvejų jausmai išreiškiami ir fiziniu būdu.
Tokių dalykų pasitaiko ir aplinkoje, kurioje vyrauja vienos lyties žmonės, pavyzdžiui internatinėse mokyklose.
Jonas lankė valstybinę mokyklą ir atsimena, kad seksualiniai ryšiai buvo laikomi pakankamai normaliais. “Aš manau, kad tai buvo pasilinksminimo būdas. Galvojau, kad tai šiek tiek primeną buvimą karo belaisviu – ten nėra jokių merginų, tad turi tai daryti su tuo, ką gali gauti. Man ne gėda dėl to, kas nutiko, tačiau dabar, turėdamas pasirinkimą, manau, kad niekada nesivelčiau į seksualinius santykius su kitu vyru".
Brendimas
Netrukus, kaip ir Jono atveju, paaugliai dažnai priima visuomenės požiūrį, kad heteroseksualams ar, tiksliau sakant, ne homoseksualams, tokie seksualiniai ar kvazi-seksualiniai kontaktai yra nepriimtini. Fizinis potraukis tai pačiai lyčiai tarp paauglių draugų sumažėja, kai jie susikuria rimtesnius heteroseksualius santykius. Daugumai tokie nauji santykiai teikia didesnį malonumą ir jie užmiršta tai, kas buvo, kaip nereikšmingą brendimo laikotarpio etapą. Tiesa ta, kad nėra įrodymų, patvirtinančių, kad homoseksualumas paauglystėje daro kokią nors įtaką orientacijai ateityje.
Žinoma, kai kurie žmonės (maždaug 3-4 proc.) nesigina praeityje patirtų homoseksualių jausmų. Jie yra homoseksualūs ir išliks tokiais visą gyvenimą.
Kiti, praėjus paauglystės periodui, faktiškai tampa heteroseksualiais, bet niekada neužmiršta galingų seksualinių jausmų tos pačios lyties žmonėms.
Tikrieji biseksualai
Dauguma žmonių mano, kad biseksualas yra žmogus, kuris tuo pat metu santykiauja ir su heteroseksualiu, ir su homoseksualiu partneriu. Tai vadinama triolizmu ir, beje, yra labai reta.
Greičiausiai, biseksualas, kurį iš tikrųjų vienodai traukia abiejų lyčių atstovai, vis tiek turės artimus santykius su vienu partneriu – arba heteroseksualiu, arba homoseksualiu. Vis dėlto, jis ar ji gali siekti seksualinio pasitenkinimo ir su kitos lyties atstovu.
Tokioje situacijoje atsidūrė ir Alanas, kuris yra susituokęs ir turi vaikų: “Seksas su mano žmona yra normalus, viskas gerai – taip, kaip ir galima tikėtis iš žmogaus, su kuriuo esate susituokę tiek metų, kiek mes. Tačiau pastaruosius18 mėnesių aš buvau su vyru, su kuriuo susipažinau bare, kuriame dirbu. Tai tik seksas, jokių emocijų. Seksas yra seksas, argi ne? Tai malonu, tai atpalaiduoja. Nesuprantu, kodėl kartu gali būti tik vyras ir moteris. Kita moteris, mano atveju, būtų problema. Ji neabejotinai norėtų įsiterpti į mano santuoką".
Taip pat pasitaiko ir sekvencinių biseksualų. Būdamas “ištikimas" vienai lyčiai, jis ar ji gali nutraukti ilgalaikius santykius su moterimi tam, kad pradėtų tokius pat santykius su kitos lyties atstovu.
Abiejų lyčių poreikis
Praktikuojantys biseksualai dažnai turi daugybę pasiaiškinimų, kodėl jiems reikia abiejų lyčių. Tačiau dažniausiai šios priežastys pasidalina į dvi pagrindines grupes, kurios, be abejonės, yra nesusijusios – seksualinės ir emocinės.
Lena mano, kad toks pasiskirstymas iš esmės yra dėl emocijų. “Galiu drąsiai sakyti, kad mane vienodai traukia ir vyrai, ir moterys, tačiau skiriasi santykių kokybė. Moters ir vyro santykiuose yra kažkoks globėjiškumo elementas, kuris žavi. Su vyru yra daugiau lygybės, mes tiesiog bičiuliai".
Tuo tarpu Elžbieta mato biseksualumą kitomis akimis ir sako, kad viskas yra dėl sekso: “Kai tarp manęs ir vyro vyksta chemija – viskas labai gerai. O jei jis turi įgūdžių – viskas tiesiog nuostabu. Tačiau su kai kuriais vyrais tu pasieki tai vos po dešimties minučių. Viskas baigiasi vos jiems pasilinksminus. Arba gauni mechanišką kaišiojimą, kuris padalina seksą į kelias dalis: glamones, “darymą tai" ir veiksmus po žaidimo – jokio jautrumo, grakštumo ar spontaniškumo. Tuo tarpu su moterimi visas procesas yra mylėjimasis. Tau nereikia galvoti apie erekciją ar pakankamą energijos kiekį. Puikiai žinai, kaip veikia abiejų jūsų kūnai, taigi yra ir didesnė tikimybė, kad suteiksite viena kitai malonumą".
Biseksualo gyvenimas
Atpažinti savo biseksualią prigimtį yra viena, tačiau taip ir elgtis yra visai kas kita. Net ir šiais laikais, žmogus, atvirai gyvendamas kaip biseksualas susiduria su daugybe kliūčių ir sunkumų. Jei santykiai neatsiranda “atsitiktinai", imti formuoti naujus santykius su tos pačios lyties žmogumi dažniausiai reiškia rizikingą žengimą į gėjų pasaulį, o jei jūs esate biseksualas, kuris socialiai yra heteroseksualas, tai gali kelti nerimą ar net atrodyti bjauru.
Biseksualams, kurie palaiko santykius ir su heteroseksualiais, ir su homoseksualiais partneriais, taip pat iškyla problemų su artimais žmonėmis, kurie nepritaria tokiai seksualinei orientacijai. Sandra, biseksualė, ilgą laiką palaikanti santykius su kita moterimi pastebi tokią problemą: “Ji niekaip nesupranta, kodėl aš noriu turėti kažką bendro su vyrais. Tačiau man patinka vyrai ir kartais aš jų aistringai geidžiu. Tad aš jai pasakiau, kad jei ji mane myli, ji turi priimti ir šią mano pusę".
Biseksualai, kurie pasirenka tęsti santykius su abejomis lytimis, dažnai atskiria savo prigimtį, gaudami skirtingus dalykus iš homoseksualių ir heteroseksualių partnerių. Jie tai daro užuot ieškoję vieno žmogaus, kuris gali pasiūlyti viską. Kai kurie žmonės gali gyventi tokį gyvenimą laimingai ir sėkmingai.