Daugumos Lietuvoje atostogauti nusprendusių tautiečių kelionės maršrutas vasarą krypsta į pajūrį. Nors turime vos 100 kilometrų priėjimo prie Baltijos jūros, tačiau kiekvienais metais prie vėsiosios Baltijos kaip silkės susispaudžia šimtai tūkstančių žmonių. Kiti Lietuvos kurortai – Druskininkai, Birštonas, Ignalina, Zarasai – šią vasarą, kaip jau tapo įprasta, tokio turistų antplūdžio nelaukia, tačiau gyvenimu pernelyg nesiskundžia. „Kurortai be jūros“ tikina turį savo klientą. Be to, jiems rimta paspirtimi tampa poilsiautojai iš kaimyninių šalių.
Dar prieš porą metų Druskininkai ir Birštonas, garsėjantys kaip sveikatingumo centrai, daugiausia maitinosi iš lietuvių kišenės, tačiau sunkmetis pakeitė atvykstančiųjų srautus. Pietų Lietuvos kurortai pastebėjo, kad žymiai padaugėjo poilsiautojų iš Rusijos, Lenkijos ir Vokietijos. Beje, iš pastarosios šalies atvyksta daugiausia vietos rusai, o etniniai vokiečiai daugiausia renkasi poilsį Neringoje.
Siūlo ramybę ir tylą
Birštono turizmo informacijos centro direktorė Henrieta Miliauskienė teigė, kad jų klientas dažniausiai yra didmiesčio gyventojas, ieškantis ramybės ir kokybiško poilsio: „Tyla ir ramybė yra pats didžiausias mūsų turtas, o mineraliniai vandenys ir gydomasis purvas yra priedas“.
Pašnekovė teigė, kad daugiausia lietuvių sulaukia savaitgaliais, ypač ilgaisiais. H.Miliauskienė tikino, kad Birštonas yra puiki vieta nuo miesto triukšmo norintiems pabėgti suaugusiems ar net visai šeimai.
Vis dėlto Pinigų kartos draugai socialiniame tinkle „Facebook“ neturėjo vieningos nuomonės dėl poilsio kurorte prie Nemuno kilpų. Apie Druskininkus teigiamai atsiliepusi Milda Meid apie Birštoną rašė kitaip: „O apie Birštoną prisiminimai kiek kitokie, buvau prieš kokius 3-4 metus, bet nebenoriu ten važiuot, paliko nuobodaus ir apleisto kurorto vaizdą“.
Jai prieštarauja ten dažniau besilankanti Indrė Stanislovaitytė: „Birštone būnu dažnai. Ir todėl, kad arti Kauno, ir todėl, kad turiu ten gyvenančius draugus. Be galo jaukus kurortas ir, manau, greitai bus atrastas ne mano vienos“.
Tampa universalesni
Internautų nuomonė sutapo dėl Druskininkų – Dzūkijos pažiba poilsiautojams gali pasiūlyti daugiau pramogų, todėl kelios dienos net ir jauniems žmonėms ten neprailgsta. Artūras Mickus rašė: „Paskutinį kartą Druskininkuose buvau rudenį. Įspūdžiai geri. Nuomojomės butą iš jau pamėgtų šeimininkų, pramogavome Vandens parke, užkandžiavome vienoje iš miesto pasididžiavimų Sicilija, kuriame gaminamas maistas iš tiesų yra nuostabus“.
Panašiai apie vieną didžiausių Lietuvos kurortų atsiliepė ir Audronė Simonelytė: „Kažkada buvau Birštone ir Druskininkuose. Patiko, lyg nieko netruko. Labiau Druskininkai patiko, juk ten vandens pramogų parkas yra, o tai reiškia, jog galima ten visa diena pratūnoti“.
Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis pabrėžė, kad miestas stengiasi pritraukti ne tik sveikatingumo paslaugų ieškančių poilsiautojų: „Ne paslaptis – jaunesniam žmogui buvo mažai ką veikti. Šiandien vandens atrakcionų parke visi – nuo vaikų iki pensininkų – gali aktyviai ilsėtis. Kai bus įrengtos slidinėjimo trasos, turėsim ir dinamiškesnio bei ekstremalesnio jaunimo. Būtent ši infrastruktūra, kuri papildė kurortinį gydymą, mano nuomone, leidžia išgyventi šį sunkų laikmetį, amortizuoja“.
Nepamiršo ir kitų
Pinigų kartos puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ lankytojai nepamiršo ir Rytų Lietuvos kurortų. Darius Kairelis priminė, kad aktyvių pramogų mėgėjų laukia Ignalina: „Pasidomėjus pakankamai daug aktyvių pramogų: valtys, baidarės, dviračiai. Per vasarą bent 2-3 kartus nuvažiuoju“.
Aplankyti ežerų kraštą vasarą pažadėjo ir Indrė Stanislovaitytė, tačiau Rytų Lietuvos kurortai ją labiau traukia žiemą. „Anykščiai, Ignalina, bent jau man, žiemos sporto centrai, kur kasmet slidinėjame“.