„Kai kurie iš jų, tikėtina, jau nebeplanuoja grįžti į eismą ir dėl tam tikrų priežasčių yra nusprendę savo vairuotojo pažymėjimo nebepratęsti. Todėl „Regitra“ neturi tikslo pasiekti, kad visi sustabdyti vairuotojo pažymėjimai būtų atnaujinti“, – Eltai teigė „Regitros atstovė spaudai Eglė Bačionytė.
Daugiausiai sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų yra 30–34 metų amžiaus ir 65–79 metų amžiaus kategorijose.
Daugiausiai nepasitikrinusių sveikatos vairuotojų yra Vilniaus ir Kauno savivaldybėse, o mažiausiai – Birštono ir Neringos savivaldybėse.
„Regitra“ siunčia priminimus savo klientams
„Regitra“ pataria vairuotojams palikti savo kontaktus, kad jiems nereiktų nuolat rūpintis savo medicininės pažymos galiojimu.
„Jei esate nurodę savo kontaktus, gausite automatišką pranešimą, kad netrukus baigsis jūsų medicininės pažymos galiojimas. Klientai yra informuojami net du kartus: likus 60 ir 15 dienų iki medicininės pažymos galiojimo termino pabaigos“, – skelbia „Regitra“.
ELTA skelbė, kad daugiau nei 1 tūkstantis Lietuvos vairuotojų bus nubausti piniginėmis baudomis už tai, kad vairavo nepasitikrinę sveikatos nustatytu periodiškumu.
„Nuo 2025 m. sausio 1 iki vasario 10 d. užfiksuota 424 str. 1 d. pažeidimų, Transporto priemonių vairavimas nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu – 1020“, – Eltai pranešė Policijos departamento Komunikacijos specialistė Jorūnė Liutkienė.
Transporto priemonių vairavimas nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu, nesilaikant vairuotojo pažymėjime nurodytų vairuotojui taikomų apribojimų (išskyrus leidimo vairuoti tam tikros rūšies transporto priemones apribojimus) ar pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!