„Yra labai blogai, kad valdo (pieno perdirbimo įmones - BNS) kelios šeimos. Nėra taip, kaip kitose šalyse - Lenkijoje ar Suomijoje, kitose valstybėse, kur perdirbimas yra kooperatyvų rankose, pačių ūkininkų rankose, ir patys ūkininkai sprendžia, kokią kainą mokėti, kiek pasilikti pelno, kiek - išlaidoms, kokias išlaidas mažinti. Lietuvoje nueita kitu keliu - iš ūkininkų viskas paimta ir buvo sukoncentruota trijų-keturių šeimų rankose. Ir šiandien turime tokią situaciją, kad perdirbėjai iš tikrųjų šantažuoja tiek Lietuvos valdžią, tiek visą krūvį nukrauna ant ūkininkų. Kol neišspręsime šito klausimo, kol neužtkrinsime, kad atsidurtų ūkininkų rankose perdirbimas, kol nesikooperuos ūkininkai, situacija nepagerės“, - ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pareiškė „darbietė“ V.Baltraitienė.
Pasak jos, per metus - nuo 2014 metų gruodžio iki 2016 metų pradžios pieno sektoriui buvo skirta 70 mln. eurų. paramos. Vieną didžiausių šalyje pieno perdirbimo bendrovių „Rokiškio sūris“ valdo Antano Trumpos šeima, kitą didelę grupę „Žemaitijos pienas“ - jos vadovo Algirdo Pažemecko šeima, Vilkyškių pieninę - Gintaras Bertašius.
Lietuvos ūkininkus kooperuotis ragino neseniai Lietuvoje viešėjęs už žemės ūkį atsakingas eurokomisaras Philas Hoganas (Filas Hoganas). Jam pritarė ir V.Baltraitienė.
Konkurencijos taryba yra pareiškusi, jog kooperacija tarp pieno gamintojų leistų jiems užsitikrinti sutartų santykių su pieno perdirbėjais stabilumą, sustiprintų pieno gamintojų atsparumą rinkos svyravimams bei padidintų eksporto galimybes.