„Sandoris, kuriame didžiausiu investuoju tapo JAV privataus kapitalo kompanija TPG, pasaulyje pirmaujanti alternatyvaus turto valdytoja, patvirtina „Vinted“ galimybes ir pažangą plėtojant ir auginant naudotų daiktų rinką visame pasaulyje“, – pranešė „Vinted“.
Sandoryje dalyvavo ir kiti stambūs investiciniai fondai, tarp jų – „Hedosophia“, „Baillie Gifford“, „Invus Opportunities“, „FJ Labs“, „Manhattan Venture Partners“ ir „Moore Strategic Ventures“.
Pasak pranešimo, visi esami „Vinted“ instituciniai investuotojai toliau investuoja į bendrovę.
„Vinted“ vadovas Thomas Plantenga (Tomas Plantega) teigė, kad nauji investuotojai parems bendrovę kitame augimo etape.
„TPG ir kiti nauji investuotojai palaiko mūsų viziją naudotus daiktus paversti pirmuoju pasirinkimu visame pasaulyje. Taip pat džiaugiamės, kad šis akcijų pardavimas atlygina mūsų darbuotojams už jų atsidavimą kuriant „Vinted“ platformos sėkmę“, – pranešime teigė jis.
Anot bendrovės, nuo 2021 metų „Vinted“ daugiau nei 3,5 karto padidino platformoje parduodamų prekių vertę ir tapo visiškai pelninga. 2023 metais bendrovės pajamos augo 61 proc.
„Per praėjusius metus „Vinted“ išsiplėtė esamose rinkose ir pradėjo veiklą naujose – Suomijoje, Graikijoje ir Kroatijoje. Bendrovė taip pat pradėjo teikti naują patikrinimo paslaugą, kad padėtų nariams saugiau prekiauti dizainerių ir prabangios mados prekėmis. Ši funkcija jau veikia 10 šalių“, – teigiama pranešime.
Pastarosiomis savaitėmis „Vinted“ pradėjo diegti naują elektronikos kategoriją.
Lietuvos bankas pernai suteikė „Vinted“ elektroninių pinigų licenciją.
Paskutinis „Vinted“ lėšų pritraukimo etapas vyko 2021 metais, tuomet įmonės vertė siekė 3,5 mlrd. eurų. Grupėje dirba daugiau nei 2 tūkst. žmonių.