Rugsėjo 12-14 dienomis Vilniuje susirinks įžymūs mokslo ir verslo ekspertai iš Izraelio, JAV, Singapūro, Australijos, taip pat Norvegijos, Nyderlandų ir kitų Europos šalių. Tris dienas vyksiančios „Life Sciences Baltics 2012“ konferencijos programoje ‒ pranešimai ir diskusijos gyvybės mokslų plėtros bei pasiekimų, aukštųjų technologijų verslo klausimais, pažintis su pažangiausiomis šalies verslo ir mokslo institucijomis, skelbiama konferencijos rengėjų pranešime.
Pirmą kartą rengiamas forumas „Life Sciences Baltics 2012“ yra didžiausias tokio pobūdžio renginys ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione. Pasak organizatorių, forumas suteiks unikalią galimybę tarptautiniu mastu pristatyti Baltijos šalių potencialą bei puoselėti tarptautinį mokslo ir verslo bendradarbiavimą gyvybės mokslų srityje. Verslininkai turės puikią progą atrasti naujų bendradarbiavimo ir plėtros galimybių.
„Intensyviai ruošiamės renginiui ir džiaugiamės, kad artėjantis forumas kasdien sulaukia vis didesnio dalyvių bei lankytojų susidomėjimo. Konferencijos programa vertinga tiek dėl pranešėjų kompetencijos ‒ čia dalyvaus vieni iškiliausių savo sričių specialistų – tiek ir dėl patogios geografinės padėties pačiame Europos centre. Neabejojame, kad renginys sudarys galimybę išsamiai susipažinti su gyvybės mokslų ir aukštosiomis technologijomis grindžiamo verslo pasiekimais bei perspektyvomis, užmegzti vertingų kontaktų“, ‒ teigia renginį organizuojančios VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas.
Vienas ryškiausių forumo akcentų – tarptautinė konferencija, tarp kurios pranešėjų yra gausus būrys pasaulyje pripažintų ir gyvybės mokslų srityje nusipelniusių asmenybių: bendrovės „Kadimastem", kuriosspecializacija embrioninių kamieninių ląstelių pritaikymas medicinoje, vyr. mokslininkas, prof. Michel Revel (Izraelis), Olandijos Leideno biomokslų parko fondo vykdomoji direktorė Nettie Buitelaar, naują kategoriją priešvėžinių agentų išradęs Hjustono universiteto (University of Houston, JAV) rektorius ir viceprezidentas tyrimams ir technologijų perdavimui dr. Rathindra Bose ir kiti. Konferencijos plenarinę sesiją atidarys Nobelio premijos laureatė, prof. Ada E. Yonath.