O sodininkė sako, kad sakuros visame gražume išsiskleis dar tik po kelių dienų, bet jų žydėjimas trumpalaikis, tad lepins mus apie 10 dienų.
Apie tai, kad bunda tikrasis pavasaris, Vilniuje liudija jau prie Neries pražydusios sakuros, kuriomis pasigrožėti atvyksta vilniečiai – tradiciškai prie jų fotografuojasi, patogiai įsitaiso ir grožisi.
Kai kurie sako nekantriai tykoję pražystančių vyšnių: „Žmonių kol nedaug, sakau ateisiu, pasižiūrėsiu, gal tą selfį pasidarysiu. Kiekvieną kartą laukiu, stengiuosi būti Vilniuje, kad pamatyčiau šitą grožį.“
Kai kuriems šis žydėjimas – ypatingas, nes pirmas gyvenime: „Pirmą kartą atvažiavom, su naujagimiuku.“
Parke daugelis tėvų atvedė savo mažuosius, rodo jiems pražydusių vyšnių grožį, pasakoja apie jas. Kviečia užuosti saldų kvapą. Ir nors japoniškų vyšnių žiedai visame gražume dar neišsiskleidė, praeiviai sako, kad akį vis tiek jau džiugina.
O ir kvepia sakurų parke tikra pavasario palaima:
„Labai gražu, miestą puošią, praeiviams malonu.“
„Labai pasigrožėjom, kai kurios jau labai gausiai pražydusios, labai smagu. Aš ir sakau, kad būna gražų visą plotą iš toli žiūrėt. Dabar dar tik skleidžiasi, bet vis tiek gražu.“
„Pataikėm ant to, kad tik pradėjo, labai gražu, tikrai smagu. Nusifotografuosim, visi fotografuojasi.“
„Pagaliau baigėsi žiema ir atėjo bent kažkoks pavasaris.“
Sodininkė Kristina Narvilienė sako, kad pilnai vyšnių žiedai pražys kelių dienų bėgyje. Ir jei orai stipriai neatšils, lepins mus apie 10 dienų.
„Bet po to dar bus žiedlapių kritimo metas, irgi labai gražus, kadangi sakuros žiedai nedžiūsta, o krenta tam pačiam grožyje, bus gražus vaizdas“, – tvirtina K. Narvilienė.
Sakurų tradicija į Lietuvą atkeliavo iš Azijos šalių. Tačiau sakuros parke – dekoratyvinės. Natūraliai jos užauga iki 10 metrų. O šias sakuras parke Vilniui kadaise padovanojo Japonijos ambasada.
„Sakurų tradicija pas mus atėjo iš Japonijos, o Japonijoje net speciali šventė rengiama – Hanami, kai šeimos, kolektyvai, pavieniai žmonės lankosi ir džiaugiasi tuo žydėjimu“, – pasakoja K. Narvilienė.
Sakuros žiedas tapatinamas su žmogaus gyvenimu, jo trapumu, laikinumu ir grožiu.