Pagal tibetiečių kalendorių, šią dieną prasidės 2145-ieji, Žemės Šuns, metai.
Tibeto skvere bus kuriama ledo skulptūra, deginamos senos maldos vėliavėlės ir kabinamos naujos, kūrenamas laužas bei vaišinamasi arbata.
Kadangi prasidėsiantys metai pavadinti Šuns vardu, visi kviečiami į sutiktuves atsivesti ir savo keturkojus augintinius.
Renginį organizuoja visuomeninė Tibeto laisvės rėmimo grupė.
Tibetiečių Naujųjų metų šventė sutinkama pagal Mėnulio kalendorių – pirmąją jauno mėnulio dieną ir švenčiama laikantis senųjų tradicijų. Ši šventė simbolizuoja šviesos atėjimą, vilties ir naujo gyvenimo pradžią.
Tradicija Vilniuje, Tibeto skvere, minėti tibetiečių Naujuosius metus gimė 2011-aisiais. Tokiu būdu išreiškiamas simbolinis solidarumas su tibetiečių tauta linkint jiems geresnių, šviesesnių ir viltingesnių ateinančių metų.
Autonomijos nuo Kinijos Tibetas neteko 1951 metais, kai Pekinas įvedė kariuomenę į šią nepriklausomybę paskelbusią teritoriją. Nuo 2008-ųjų protestuodami prieš Kinijos represijas Tibete susidegino apie pusantro šimto tibetiečių.
Lietuva buvo patekusi į Kinijos nemalonę, kai su Dalai Lama Vilniuje 2013 metais susitiko prezidentė Dalia Grybauskaitė. Seimas 2017-ųjų pabaigoje įsteigė paramos Tibetui grupę, Vilniuje prieš aštuonerius metus įkurtas Tibeto skveras, jo pavadinimas užrašytas ir tibetiečių kalba.