• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje šią savaitę susirinksiantys 7 valstybių prezidentai, dar 12 šalių vyriausybių nariai, aukšto rango JAV ir ES pareigūnai, taip pat ekspertai ir energetikos įmonių atstovai diskutuos apie pasaulio energetikos saugumą ir ieškos ES išorės energetikos politikos gairių ateičiai.

REKLAMA
REKLAMA

"Vilniaus energetikos saugumo konferencijoje 2007: atsakinga energetika - atsakingiems partneriams" vyks trečiadienį ir ketvirtadienį.

REKLAMA

Joje dalyvaus Lietuvos, Lenkijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Latvijos, Rumunijos ir Ukrainos prezidentai, ES energetikos komisaras Andris Piebalgas, JAV energetikos sekretoriaus pavaduotojas Clay Sellas (Klėjus Selas), Belgijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Kazachstano, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Švedijos, Turkijos vyriausybių atstovai, Turkmėnistano valstybės angliavandenilių išteklių valdymo ir naudojimo agentūros prie prezidento vykdantysis direktorius Baimiratas Miradovas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau į konferenciją neatvyks Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, kuris forumo dienomis lankysis Rusijoje. Pastaroji į renginį delegavo Vilniuje reziduojantį savo ambasadorių Borisą Cepovą, nors kvietimas buvo išsiųstas prezidentui Vladimirui Putinui.

Dvi dienas truksiančios konferencijos metu, kurią organizuoja Lietuvos ir Lenkijos prezidentai Valdas Adamkus ir Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis), planuojama pasirašyti du penkiašalius Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir Gruzijos ministerijų ir įmonių susitarimus dėl bendradarbiavimo, įgyvendinant naftotiekio Odesa-Brodai-Plockas-Gdanskas projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, tai bus paskutinis žingsnis, kad alternatyvaus Rusijos naftos tiekimui projektas būtų pradėtas įgyvendinti. Planuojama, kad Odesa-Brodai-Plockas-Gdanskas bus pirmas naftotiekis, kuris sujungs Kaspijos ir Juodosios jūros regioną su Baltijos jūros regiono šalimis bei taps nauju tranzito keliu naftai į Europą.

REKLAMA

Prieš prasidedant aukščiausio lygio valstybių vadovų susitikimui trečiadienį vyks energetikos ekspertų ir energetikos įmonių vadovų forumas "Energetikos saugumas: tiekimas, paklausa ir įvairovė".

Jame dalyvaus ES, JAV, Centrinės Azijos, Juodosios ir Kaspijos jūros regionų, Rusijos bei Ukrainos pagrindinių energetikos bendrovių vadovai, energetikos ekspertai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, tarp jų - Pereinamojo laikotarpio demokratijų projekto pirmininkas, nevyriausybinės Užsienio reikalų tarybos narys Bruce'as Jacksonas (Briusas Džeksonas).

REKLAMA

Energetikos įmonių ir ekspertų konferencija siekiama sukurti forumą, kuris paskatintų atvirą strategijų kūrėjų, ekspertų ir privataus verslo atstovų dialogą. Forumo dalyviai pateiks savo nuomonę apie energetikos politiką, naujus iššūkius ir abipusiai naudingą bendradarbiavimą.

Sveikinimo žodyje konferencijos dalyviams ir svečiams prezidentas V.Adamkus pabrėžė, kad bus siekiama ieškoti naujų ir visiems naudingų energijos gamintojų, vartotojų ir tranzitinių valstybių bendradarbiavimo būdų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Transatlantinis energetinis dialogas, ES bendradarbiavimas su Rusija, Kaspijos ir Juodosios jūros regionais energetikos srityje bei Baltijos energetikos strategijos plėtra bus pagrindinės konferencijos diskusijų temos, Pagrindiniams energetikos sektoriaus dalyviams suteiksime galimybę atvirai diskutuoti įvairiais pasaulio ir regioninės svarbos energetikos klausimais", - teigia Lietuvos vadovas.

REKLAMA

"Vilniaus energetikos saugumo konferencija 2007: atsakinga energetika - atsakingiems partneriams" - tai Lietuvos nuosekliai vykdomos tarptautinės politikos ir 1997 metais pradėtos Vilniaus konferencijų tradicijos tęsinys.

1997 metų Vilniaus konferencija, subūrusi keliolikos Vidurio ir Rytų Europos šalių vadovus, buvo skirta pagrindiniam regioninio stabilumo ir bendradarbiavimo principui - geros kaimynystės santykiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų