Grįžus namo buvo tiesiog šlykštus jausmas, kai matai išverstus savo daiktus. Nežinojau, kaip paaiškinti vaikams, kas čia buvo. Jie negalėjo mėnesį laiko miegoti ramiai, kiekvieną vakarą klausinėdami „ar nesugrįš daugiau tie blogi dėdės?“, savo brangiausius žaisliukus slėpdavo giliausiose spintelėse, bijodami, kad juos pavogs. Žmonai prasidėjo mėnesį trunkantys galvos skausmai.
Galvodavau, kad vagys pas mus tikrai neužsuks, grynųjų pinigų nelaikome, ypatingų turtų neturime, juokdavausi „kas vogs tą televizorių?“. Žmona iki šiol negali atleisti, kad pavogė auksinį papuošalą su vaiko inicialais, kurį sukūrė juvelyras gimus pirmąjai dukrytei. Pavogė tris kietuosius diskus, kuriuose buvo svarbūs darbiniai dokumentai ir svarbūs failai, o kitame visos vaikų vaikystės ir mano jaunystės nuotraukos, dabar jų, tiesiog, nebėra. Apie tėčio dovanotą šveicarišką 70-ųjų gamybos Omegą laikrodį, nešiojamus kompiuterius ir visą kitą net pasakoti neverta. Tačiau vienam iš tų juodų maišų buvo ir dokumentų aplankalas.
Tris mėnesius po vagystės prisimenu kaip didžiausią košmarą. Teko nusivilti draudimu, nes žalos atlyginimas, toli gražu neuždengė nuostolių. Tačiau ne tai svarbiausia. Tris mėnesius užtrukau, kol gavau dokumentų dublikatus. Visa šeima negalėjo ramiai miegoti. Darbe buvo tikras pragaras, nes tris savaites užtrukau, kol perdariau projektus, kurie buvo darbiniame kompiuteryje. Ir dar galybė nemalonių dalykų, kurių, tiesiog, nenorėčiau prisiminti…“, – savo nemalonia patirtimi dalijasi Marius.
Vieni atostogauja, kiti „dirba”
„Vasaros laikotarpiu ženkliai padidėja vagysčių skaičius“, – teigia prosauga.lt vadovas T. Degutis. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per pastaruosius tris mėnesius buvo įvykdyta beveik apie 2000 vagysčių. t.y. per parą vidutiniškai nustatyti 22 vagystės atvejai.
Įsibrovėliai dažnu atveju imą viską, ką randa ir kas papuola po ranka. Mat pats vagystės faktas užtrunka vos kelias minutes, per kurias padaroma didelė žala. Tačiau būna ir tokių atvejų, kai vagys žino konkrečiai, ką vogti ir kur tai yra laikoma.
Šiltuoju laikotarpiu ilgapirščiai vagystes vykdo atostogų metu, taip užsitikrindami ilgesnį laiką pačiam vagystės faktui bei turi daugiau laiko ramiai pasišalinti iš įvykio vietos. Iš tiesų gyventojai dažnu atveju nepasirūpina savo turto saugumu atostogų laikotarpiu teigdami, kad pas juos nėra ką vogti. Ekspertai pažymi, kad nuo vagystės nėra apsaugotas niekas, tačiau tam tikros atsargumo priemonės gali užkirsti tam kelią.
„Yra įvairiausių saugos priemonių, tačiau ne visos yra pakankamai efektyvios. Apsisaugoti nuo galimų vagysčių vien signalizacijos neužtenka, nes ji tik įspėja apie vykdoma vagystę, tačiau neužkerta tam kelio. Viena iš efektyviausių apsaugos sistemų yra UR FOG rūko sistema, kuri per kelias sekundes sustabdo vagystę“ – teigia prosauga.lt vadovas T. Degutis.
UR FOG – tai vienintelė aktyvi apsauga, kuri per kelias sekundes patalpą pripildo tirštu rūku ir fiziškai sustabdo įsibrovėlįį, nes jis nemato ką imti ir sprunka iš įvykio vietos. UR FOG sistema nekenkia jokiems paviršiams ar daiktams, yra saugus žmonėms bei gyvūnams. Apsaugos sistemą paprastą ir patogu naudoti, lengva valdyti. UR FOG rūko apsaugos sistemas galima montuoti įvairios paskirties objektuose, tokiuose kaip nuosavi namai, garažai, sandėliai, seifai, kemperiai, komercinės patalpos, automobilių priekabos ir t.t.
Negali pavogti, to ko nematai!
Daugiau informacijos apie aktyvią rūko apsaugos sistemą galite sužinoti puslapyje www.prosauga.lt arba telefonu: +37065675767.