Prisijungdamas prie viso pasaulio sostinių, Vilnius šeštadienį paminėjo Žemės valandą simboliškai išjungdamas miesto Rotušės apšvietimą.
Lygiai 20.30 val. šviesos ant Rotušės fasado ėmė gesti, o ant aikštės grindinio ir susirinkusių žmonių rankose sužibo žvakutės. Iš jų ir ugnies indų buvo suformuotas liepsnojantis užrašas – 60.
Pasak akcijos organizatorių – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) ir “Ekoinstituto” – atstovų, dažniausiai tąvakar aikštėje skambėjęs klausimas buvo: ir kągi tas magiškasis skaičius išties reiškia. „Tai tarsi simbolis tų bent 60 minučių, kurias kiekvienas galime ir turime paskirti Žemei, parodydami jai pagarbą ir paskatindami aplinkinius domėtis aktualiomis aplinkosaugos problemomis“,- sakė Šarūnas Frolenko, LiJOT Prezidentas.
Tiesa, po aikštę sklandė gandų, kad jaunimui tereikėjo tik vos vos pakeisti žvakių tvarką ir būtų gautas dar “magiškesnis” skaičius – 69.
Pirmą kartą Vilniuje minėta “Žemės valanda” į Rotušės aikštę sutraukė kelis šimtus vilniečių, tarp kurių buvo matyti ir žinomų veidų. Valandą degant žvakėms po aikštę sklandi rami, tačiau jauki nuotaika – daugeliui tai buvo susimąstymo akimirka, kaip kiekvieno iš mūsų kasdieniai veiksmai gali keisti planetą. Silvinija Simonaitytė, “Ekoinstituto” vadovė, teigė, kad “Žemės valanda” tik dar kartą parodė, kad atsakomybę už aplinkosaugą Lietuvoje gali ir privalo prisiimti jaunoji šalies karta.
“Žemės valandos” akcijos vyko ne tik Vilniuje, bet ir kitų Lietuvos miestų aikštėse.
Visgi, LR Prezidentas Valdas Adamkus, „Žemės valandos“ ambasadorius Lietuvoje, perspėja, kad: “Būtina veikti taip, kad gamtosaugos akcijos neliktų vien tokių renginių ribose, o kuo plačiau pasklistų visuomenėje. Kad gamtosaugos idėjos pasiektų savivaldybes, mokyklas – kad tai taptų neatskiriama bendrojo švietimo, bendrojo jaunuomenės ugdymo dalimi”.