• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniečiai, pretenduojantys gauti valstybės paramą būstui įsigyti, jau gali kreiptis į bankus ir sostinės savivaldybę dėl lengvatinių būsto kreditų. Paskolų gavėjams valstybė teiks subsidijas būsto kredito daliai padengti.

REKLAMA
REKLAMA

Praeitą savaitę Finansų ministerija pasirašė sutartis su bankais, kurie teiks būsto kreditus asmenims ar šeimoms, turintiems teisę į valstybės paramą pagal Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą. Kreditus teiks Vilniaus bankas, “Hansabankas”, “Nord/LB Lietuva” ir “Parex” bankai.

REKLAMA

Kadangi Vilniaus savivaldybė dar neturi duomenų, kokiomis sąlygomis bankai teiks lengvatines paskolas, dėl galimybės gauti būsto kreditą gyventojai prašomi pirmiausia kreiptis į minėtus bankus. Po to vilniečiai, galintys pretenduoti į valstybės paramą bei būsto kreditą banke, turėtų kreiptis į miesto savivaldybę ir pateikti prašymą. Savivaldybės tarnautojai patikrins, ar besikreipiančiajam priklauso valstybės parama, ir išduos atitinkamą pažymą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, teisę į valstybės remiamus būsto kreditus turi pilnamečiai našlaičiai iki 35 m., I ar II grupės invalidai arba šeimos, kuriose yra I ar II grupės invalidų ar vaikas invalidas. Šiai grupei valstybė padengs 20 proc. suteikto kredito.

Valstybės remiamas paskolas taip pat galės gauti jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), šeimos, auginančios 3 ir daugiau vaikų ar įvaikių ir šeimos, kuriose vienas iš tėvų yra miręs. Jiems valstybė padengs 10 proc. suteikto kredito.

Šiemet valstybės skirtas paskolų limitas 4 kartus mažesnis nei praėjusiais metais ir sudaro 100 mln. litų. Iš jo didžiausias paskolų limitas nustatytas Vilniaus miesto savivaldybei - 29,5 mln. litų. Kauno miestui skirta 15,5 mln. litų, Klaipėdai - 7,85 mln. litų, Panevėžiui - 3,1 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų