Anaiptol, jį išsinuomavęs Matas susiėmė už galvos pamatęs, kokie gyviai čia gyvena.
Populiarioje feisbuko grupėje vilnietis pasidalijo įrašu, kuriame rašė, kaip nukentėjo nuo buto savininko ir nekilnojamo turto brokerės.
Atsikraustė į imperiją
„Istorija tokia – nuomavomės butą Justiniškėse, noras domėtis vabalais prapuolė, kai pamačiau tą purvo lizdą – tarakonų imperiją“ – vaizdžiai pradėjo Matas.
Atsikraustęs į butą vaikinas sugalvojo pasinaudoti buto orkaite: „Pamatėm, kaip tarakonai bėga, lyg žmonės iš degančio namo ir nesugeba pasprukti, užstringa stiklelyje rodančiame laiką ir galiausiai nugaišta.“
Tačiau ta imperija buvo tokia stipri, kad net dujų atakos nieko nepadarė: „Apetitas dingo kaip mat. Mes nebuvome įspėti, kad veržiamės į svetimą teritoriją, įdomu, kas ją valdo, pagal charakterį greičiausia savininkas.“
Pasirodo, bute tarakonai gyveno net penkerius metus: „Apie žinomą situaciją nebuvo net užsiminta. Mums papasakojo, kad tarakonai pajėgas sutelkę viršuje gyvenančių žmonių bute. Mat, reikia eiti į seniūniją, kad visą namą dezinfekuotų, bet nežinia, ar kas nors pasikeis.“
Vilnietis bute pragyveno tik keturias dienas, tačiau jam jų užteko: „Savininkas turėjo bent orumo atiduoti pinigus, atskaičiavo keturias pragyventas dienas, tačiau agentūra paėmė iš mūsų nemažą tarpininkavimo mokestį ir nesupažindino su situacija.“
Agentei pranešus apie nesutarimus su savininku, ši pateikė savo atsakymą: „Pasakė, kad tarpininkavimo mokesčio tikrai neatgausiu. Nusivyliau tais tarpininkais ir žmonėmis, kurie bando įkišti į siaubo filmą, kurio patys nenori matyti, maža to, brangiai už tai sumoki.“
Praėjus kelioms dienoms, butas ir vėl atsirado tarp nuomojamų butų skelbimų, skelbimo pabaigoje perspėjama, kad bus imamas tarpininkavimo mokestis, o pati buto nuoma yra 240 eurų per mėnesį.
Teisininko komentaras
Pasak advokato Egidijaus Langio, jeigu nebuvo pasirašyta tarpininkavimo sutartis, reikėtų žiūrėti, ką tarėsi šalys: „Brokerių veiklos principas yra toks, kad gavus paklausimą išnuomoti būstą, brokeris jį suradęs darbą baigia.
Brokeris nevertina, ar būstas yra geras, pavyzdžiui, jei klientas nori išsinuomoti vieno kambario butą, o brokeris turi pasiūlymų, klientas apžiūri norimą būstą ir jam tikus pasirašoma tarpininkavimo sutartis – tuo brokerio darbas baigiasi.“
„Brokeris turi teisę į atlygį, nes jis tą butą surado. Lygiai tas pats, jei brokeris suranda būsto pirkėją ir pasirašoma notarinė sutartis, tačiau būsto pirkėjas neatsiskaito, juk brokeris nėra dėl to kaltas“, – pasakojo advokatas.
Žinoma, viskas priklauso nuo sutarties: „Kartais sutartyje būna parašyta, kad tarpininkavimo mokestis įsigalioja nuo notarinės sutarties pasirašymo. Kiti rašo, kad nuo visiško atsiskaitymo su klientu įgyja tarpininkavimo mokestį, tai reiškia, jei mokėjimas yra dalimis, tai visą mokestį gausiu tik pirkėjui visiškai atsiskaičius su pardavėju.“
Teisininko teigimu, kalčiausias yra pats savininkas ir jis turėtų kompensuoti piniginę žalą, tačiau bylinėjimasis teisme gali kainuoti daug daugiau, nei tarpininkavimo mokestis.