Aplinkos ministerijai savo išvadose dėl turistinio vandens kelio Nerimi pareiškus, jog laivyba šia upe Vilniuje turėtų neigiamų pasekmių aplinkosaugai, Vilniaus meras Juozas Imbrasas teigia, jog savivaldybė ir toliau plėtosianti šį projektą.
Tai meras sakė pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje „Kas stabdo laivybą Neries upe ir kodėl neverta atsisakyti šio projekto“.
Joje dalyvavęs gamtininkas profesorius Ričardas Kazlauskas, kuris dvidešimt metų moksliškai tyrė Nerį Vilniaus ribose, teigė, jog pokyčiai upėje yra tikrai „žiaurūs“. Iš maždaug 75 šioje upėje gyvenusių žuvų rūšių išliko tik trečdalis. Tačiau R.Kazlauskas pabrėžė, jog laivyba čia niekuo dėta - pagrindinės kaltininkės yra į upę išlietos cheminės medžiagos.
Profesorius R.Kazlauskas sakė turistinės laivybos Neries upe projektą ne tik palaikantis, bet ir manantis, jog jis turės nemažai teigiamos įtakos gamtai. Pirmiausiai pagilinus upės vagą turėtų padidėti jos tėkmės greitis, o tai reiškia, jog sumažės nuodingų nešmenų. Profesorius teigė, jog kuo greitesnė upės srovė, tuo mažesnis jos užterštumas.
R.Kazlauskas taip pat tvirtino, jog įgyvendinus šį projektą Neries upės gyvūnijai sąlygos gali pagerėti. Kasant gruntą iš upės dugno pravartu, kad jis būtų nustumtas į Neries pakraščius. Taip būtų suformuoti užutekiai, kuriuose susidarytų sąlygos augmenijai, kuria pagrinde ir minta Neryje gyvenančios žuvys. Todėl, profesoriaus teigimu, žuvų skaičius upėje laivybai prasidėjus galėtų net padidėti.
Vilniaus savivaldybė ketina kreiptis į Aplinkos ministeriją, jog ši peržiūrėtų vertinimą.
Laivybos Neries upe projekto finansavimui lėšos būtų skirtos iš Vilniaus savivaldybės biudžeto. Miesto plėtros projektų skyriaus vyriausioji specialistė Laura Griniuvienė teigė, jog projekto finansavimui taip pat galima teikti paraišką 2009 - 2013 metų Europos Sąjungos struktūriniams fondams.
Turistinis vandens kelias turėtų tęstis 16 kilometrų nuo Lazdynų iki Verkių regioninio parko. Šiame Neries ruože yra vertingų žuvų rūšių, tokių kaip Baltijos lašišų ir žiobrių neršyklos bei pagrindinis jų migracijos kelias. Taip pat upėje auga retos augalų bendrijos.