• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 10 dieną, antradienį, Vilniaus miesto Vyriausiojo policijos komisariato (VPK)  migracijos padalinių darbuotojai po daugiau nei tris valandas trukusio susirinkimo dėl įsisenėjusių darbo santykių ir socialinių problemų priėmė rezoliuciją ir suformulavo reikalavimus Vilniaus VPK administracijai, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos atlikta situacijos analizė liudija, kad Vilniaus migracijos padalinių darbuotojų darbo užmokestis, palyginti su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, 10-15 procentų mažesnis ir nekito jau penkerius metus, pažymima profsąjungos pranešime.

REKLAMA

Susirinkime paaiškėjo, kad  miesto migracijos padaliniuose iki šiol nėra jokios motyvacijos sistemos, viešojo administravimo funkcijas realiai vykdančių ir aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų darbo užmokestis, atskaičius mokesčius, siekia vos 800 litų, skirtingai nuo kitų didžiųjų šalies miestų nebuvo mokami jokie priedai nei už darbo stažą, nei už kvalifikaciją, nei už darbo krūvius.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikime dalyvavęs sostinės policijos vadovas pripažino, kad dėmesio migracijos padalinių darbuotojams  buvo skiriama išties nepakankamai, tad situacija taisytina.

Nepaisant to susirinkime buvo nuspręsta inicijuoti teisinę ginčų sprendimo procedūrą – konstatuotas Vilniaus m. VPK migracijos padalinių ir Vilniaus m. VPK administracijos ginčas, suformuluoti reikalavimai  užtikrinti nemažesnį kaip tas pačias funkcijas vykdančių darbuotojų kituose šalies vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos padaliniuose darbo užmokestį; mokėti priedus už kvalifikaciją, darbo stažą, papildomą darbo krūvį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo pačiu nuspręsta kreiptis į Lietuvos policijos generalinį komisarą prašant panaikinti kai kuriuos jo priimtus įsakymus, prieštaraujančius Vyriausybės nutarimams.

Atstovimo ir gynimo funkcijos vakar dienos spendimu patikėtos Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų ir Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinėms sąjungoms. Viena iš rezoliucijoje įtvirtintų priemonių ginčui spręsti yra darbuotojų streikas. Jam, kaip vienai iš galimų priemonių spręsti ginčą, jau pritarė 38 darbuotojai iš septynių sostinės migracijos padalinių įstaigų (trečdalis darbuotojų).

Kitą migracijos padalinių darbuotojų posėdį nuspręsta šaukti po dviejų savaičių.
Priminsime, kad pagrindinės migracijos padalinių darbuotojų funkcijos yra susijusios su  Pilietybės įstatymo įgyvendinimu, gyvenamosios vietos deklaravimu, pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimu, informacijos apie asmens tapatybę teikimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų