Nuo šiandien Laimės barometro rezultatai rodomi Vilniaus miesto lauko ekranuose. Prasidėjo socialinės reklamos kampanija, kurios šūkis „Nusišypsokite Vilniui“.
Per savaitę, kai buvo paleistas www.happybarometer.com, savo nuotaiką pamatavo per penkis tūkstančius vilniečių. Jų nuotaikos vidurkis buvo 6.1 balo iš 10.
Nors šiame etape Laimės barometro projektas buvo viešinamas tik Lietuvoje, savo nuotaikas fiksavo ir kitų Lietuvos bei pasaulio miestų gyventojai. Nuo kelių šimtų iki kelių dešimčių žmonių Laimės barometru pasinaudojo Kaune, Klaipėdoje, Londone, Niujorke, Rygoje, Taline ir kituose pasaulio miestuose. Tikėtina, kad užsienio miestuose savo nuotaikas fiksavo išeivijos lietuviai sužinoję apie projektą iš Lietuvos internetinės žiniasklaidos.
Psichiatrės Aušros Deksnytės nuomone, 6.1 balo iš 10 yra gana geras rezultatas, nes tarptautinių tyrimų duomenimis, lietuviai nepatenka į laimingiausių tautų sąrašą. Lietuvos gyventojai beveik visuomet tokiose tyrimuose atsiduria lentelės apačioje.
„Ekonomika nėra pagrindinis rodiklis, darantis įtaką žmonių laimei. Iš esmės laimės indeksą lemią fizinė ir psichologinė gerovė – pirmiausia sveikata ir šeima”, – sakė daktarė Aušra Deksnytė. Pasak daktarės, kiekvienam žmogui būtina ugdyti gebėjimą gyventi dabartyje. Dažnai žmonės paskęsta praeityje arba be paliovos jaudinasi dėl ateities. Labai svarbu žmonėms kuo dažniau šypsotis, tai užkrečia ir aplinkinius.
Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas pasidžiaugė, kad Laimės barometro projektas pradėtas būtent Vilniuje. „Džiugu, kad šį socialinį projektą inicijuoja vilniečiai. Vilniuje gyvena kūrybingi žmonės. Tikiu, jog šis projektas prisidės, kad Vilnius bus dar labiau besišypsantis ir laimingesnis miestas. Savo ruožtu paraginsiu kolegas Lietuvos ir pasaulio miestų merus prisijungti prie šio projekto, kurio tikslas yra labai prasmingas”, – sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.
„Kviečiame prisidėti prie šios socialinės iniciatyvos visus vilniečius ir dalytis savo šypsenomis. Taip pat kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos visus, kurie norėtų rodyti Laimės barometro rezultatus gyvai ekranuose biuruose, kavinėse ar prekybos centruose”, – sakė vienas „IQ Polls“ projekto partnerių bei Laimės barometro iniciatorius Artūras Jonkus.
Laimės barometras yra socialinis projektas ir nepretenduoja į mokslinį tyrimą. Juo norima paskatinti žmones Vilniuje ir kituose pasaulio miestuose daugiau šypsotis ir dalintis savo šypsenomis su kitais. Ateityje prie projekto prisijungus kitiems pasaulio miestams bus galimybė stebėti pasaulio miestų laimės indeksus bei juos lyginti juos tarpusavyje.