Nacionalinėje dailės galerijoje penktadienį atidaroma paroda „Paminklai, kurių nėra. Pasivaikščiojimas po Vilnių“.Apie šimto eksponatų, aprėpiančių laikotarpį nuo XIX amžiaus pabaigos iki šių dienų, istorijos labai įvairios ir įdomios – vieni paminklai jau nugriauti, kiti taip ir liko neįgyvendinti.
Parodoje greta paminklų projektų eskizų bus rodomos fotografijos ir filmuota dokumentinė medžiaga, kurioje atsispindi paminklų kaita, šalia jų ar jų vietoje vykęs gyvenimas – ceremonijos, politiniai įvykiai, kasdienybės epizodai.
Anot parodos rengėjų, Lietuvos sostinės istorija skatina permąstyti paminklų prasmę, jų būties paradoksus, mat šiame mieste daugumai paminklų buvo lemta tapti laikinesniais už patį žmogų. Vietos, kuriose kilo ir griuvo paminklai, pasižymi kaitos ir pastovumo sąveika, sujungiančia amžinumo simbolius ir kaskart kitus, bet vienas į kitą panašius ritualus.
Eksponatus parodai pateikė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Centrinis valstybės archyvas, Dailės muziejus, Dailininkų ir Fotomenininkų sąjungos, Literatūros ir meno archyvas, Mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Nacionalinis muziejus, Vilniaus apskrities archyvas, Dailės akademijos ir Vilniaus universiteto bibliotekos, Varšuvos technologijos universiteto biblioteka, taip pat dailininkai iš savo rinkinių.
Projektą remia Kultūros rėmimo fondas.