Tokia prekyba neteisėta, tad biržietė buvo ne tik nubausta, bet ir neteko pardavinėtų kailinių – juos pareigūnai konfiskavo.
Panevėžio aplinkosaugos pareigūnų rankose – konfiskuoti moteriški kailiniai. Tačiau ne bet kokie, o siūti iš tikro vilko kailio. Už juos pusšimtį eurų internete prašiusi biržietė liko ir be aprėdo, ir dar su bauda.
„Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai dažnai pasižiūri internetinius skelbimus ir soc. tinklus, ir randa tų skelbimų. kur bandoma parduoti neteisėtai laukinius saugomų rūšių gyvūnus. Jų dalis, gaminius. Šiuo atveju užkliuvo akys už kailinių“, – sako aplinkosaugininkas Donatas Šimėnas.
Dėl vilko kailinių pričiupta pusamžė biržietė mėgino teisintis – neva ne iš piktos valios nežinojusi, kad, norint prekiauti saugomos rūšies laukiniais gyvūnais ar jų dirbiniais, reikalingas leidimas.
„Aiškino, kad tuos kailinius įsigijo Vokietijoj, sendaikčių turguj, parsivežė į Lietuvą ir bandė čia parduoti, užsidirbti“, – pasakoja D. Šimėnas.
Vilkas – saugoma rūšis visoje Europoje, ne tik Lietuvoje. To nepaisant, gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. Kadangi prekeivė nė karto nebuvo įkliuvusi aplinkosaugininkams, jai pareigūnai skyrė pusę minimalios baudos – 15 eurų. O kailiniai buvo konfiskuoti.
„Pats vilkas yra saugomas Europos mastu, visos europinės populiacijos to vilko yra įrašytos į minėtus priedus, tai visos populiacijos yra saugomos“, – teigia D. Šimėnas.
Lietuva, laikydamasi tarptautinių susitarimų, siekia ne tik saugoti nykstančius gyvūnus, bet ir neskatinti jų naikinti verslo reikalams. Todėl ir draudžiama komerciniais tikslais medžioti nykstančius gyvūnus, naudoti juos arba jų dalis. Lietuvoje medžioti vilkus galima taip pat tik taikant išimtį. O tam, kam pasiseka pilkį sumedžioti, retu trofėjumi džiaugiasi visas medžiotojų būrelis.
Pasvaliečiui medžiotojui per gyvenimą teko sumedžioti net tris vilkus. Paskutinį kulka pakirto prieš trejus metus.
„Kiekvienas medžiotojas, aišku, stengiasi kažką gražaus pasidaryti atsiminimui, nes ne kiekvieną dieną sumedžiosi vilką. Aš vat ant sienos pakabinau. Liemenes pasisiuva kiti, teko matyti vilko liemenių ir pats medžiotojas nešioja, garbingai“, – kalbėjo medžiotojas Sigitas Pranckūnas.
Norint pasisiūti kailinius, pasak medžiotojo, iš vieno vilko trofėjaus to padaryti nepavyks. Reikia mažiausiai 5–10 vilkų. Paprastai save gerbiantys medžiotojai išskirtiniu žvėries laimikiu labai didžiuojasi ir saugo namuose tam skirdami garbingiausią vietą. Todėl išdirbtų kailių ar vilkų iškamšų neparduoda.