Mažytį šunelį Vytauto parke užpuolė ir sudraskė kur kas didesnis, į Vakarų Sibiro laiką panašus šuo.
Vedžiojo kaip kas rytą
„Mano vyras Georgijus vedžiojo šuniuką prieš aštuntą valandą ryto, kaip visada – Vytauto parke, mat mes šalia visai gyvename, daugiabutyje.
Šuniukas buvo su pavadėliu, aprengtas drabužėliais. Staiga iš niekur nieko prie mūsų šuniuko prišoko didelis, panašus į laiką, balta krūtine, juodas šuo ir puolė mūsų mažylį draskyti.
Draskė drabužius, pasirodė kraujas. Vyras spėjo šuniuką ištraukti iš nasrų ir greitai parnešė namo“, – kraupią istoriją pasakojo šunelio šeimininkė Valentina.
Suteikė pagalbą
Moteris pasakojo, kad jos vyras su sužeistu šuneliu parskubėjo namo. Ši išsigandusi kaipmat puolė skambinti veterinarui.
„Paskambinau veterinarui. Susitarėme dėl vizito laiko. Veterinaras liepė duoti šuneliui nuskausminamųjų vaistų. Davėme. Jis juos suvalgė. Nuvalėme šunelį, nes jis buvo kruvinas. Nuėmėme kruvinus jo drabužėlius. Šunelis visą laiką gulėjo. Matėsi, kad jam negerai, kad jis negaluoja. Bet ką mes galėjome padaryti? Galėjome stebėti ir laukti, kaip mums buvo pasakyta, taip ir darėme“, – dėstė šunelio šeimininkė.
Šunelis neišgyveno
Vis dėlto didelio šuns nasrų įkandimai šuneliui buvo mirtini. Po kurio laiko šeimininkai pastebėjo, kad šunelis mirė.
„Žiūrim, kad jam jau viskas. Nieko nebegalėjome padaryti. Mūsų šunelis, kuris su mumis gyveno 11 metų, mirė savo guolyje. Žinoma, ašarų pakalnė ir didelis liūdesys. Nors esame ir vyresnio amžiaus žmonės, bet mums buvo be proto skaudu“, – atsiduso Valentina.
Šeimos narys
Moteris teigė, kad jiedu su vyru neteko tikro savo šeimos nario, kuri buvo ne tik jų, bet ir visų kaimynų vaikų džiaugsmas.
Šunelis labai mylėjo kaimynų vaikus, dažnai su jais žaisdavo.
„Ir vaikams liūdna, ir kaimynams liūdna. Visiems labai liūdna. Aš pasakoju visa tai, nes noriu perspėti kitus žmones dėl didelio juodo šuns balta apykakle. Nenoriu, kad ir kitiems atsitiktų taip, kaip atsitiko mums“, – paaiškino moteris.
Kreipėsi į policiją
Šunelį praradę žmonės kreipėsi pagalbos į policiją. Policijos pareigūnai užsirašė žmonių nurodytus šuns požymius.
„Pareigūnai sakė, kad jei šuns šeimininko nėra, tai nėra ką nubaust. Be to, šuo juk pabėgo, velnias žino, kur jis yra. Nei kieno jis, niekas neaišku. Tai nėra ir ką bausti. Sakė, kad jei gaus kažkokios informacijos apie tokį šunį – su mumis susisieks. Gal tada pavyks nustatyti šeimininką“, – vylėsi šunelio netekusi Valentina.
Privalo rūpintis
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 20 straipsnio 2 dalimi, šunų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių ir kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.
Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklėse nustatytos gyvūnų laikytojų pareigos, draudžiamieji veiksmai, gyvūnų augintinių laikymo ir priežiūros reikalavimai Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje.
Gresia bauda
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 straipsnyje numatyta atsakomybė už gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo, kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus, taip pat ir Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklių pažeidimus.
Pagal nusižengimo pobūdį ir pavojingumą už šių teisės aktų pažeidimą asmenims gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 550 eurų.
Autorius – Dimitrijus Kuprijanovas.
Šaltinis: www.rinkosaikste.lt