Pasak atlikėjo, pandemijos suvaldymui vis įvedami nauji ribojimai jam yra nusibodę. V. Tarasovas sako, jog Vyriausybė turėtų žiūrėti, ką daro kitos valstybės ir „semtis įkvėpimo“ iš ten:
„Žmonių rūšiavimas į vienus ir kitus, negalėjimas eiti kur nori – visa situacija užkniso juodai. Neįsivaizduoju, kas bus, baisu. Haroldas Mackevičius rašo baisius dalykus. Suaugęs žmogus, o rašinėja tokias nesąmones feisbuke, baisu. Draudimai, žmonių rūšiavimas manęs netenkina.
Atrodo, kad aš noriu karantino ar kažko – ne, turime puikius pavyzdžius iš Danijos, Lenkijos, Švedijos, kaip reikia elgtis. Visur atpalaiduoja ribojimus, o pas mus, nors pasiskiepijusių skaičiai didėja, kažkokia šizofrenija. Aš manau, kad su kovidu reikia gyventi kaip su bet kokia kita sezonine liga – tiesiog saugotis, prisižiūrėti“, – teigia V. Tarasovas.
Dainininkas teigia, jog jaučiasi valdžios paliktas už borto – pasak jo, visą karantiną sąžiningai laikiusis reikalavimų, matyti tokius sprendimus – itin nemalonu:
„Per pirmą, antrą karantiną niekur nėjome – darėme taip, kaip liepė valdžia, ir nesusirgome. O dabar tie, kurie sąžiningai laikėsi karantinų reikalavimų, tame tarpe ir mes, esame palikti už borto. Man šlykštu iki negalėjimo. Nei aš eisiu bučiuotis su kitais, nei ką. Pasisaugotumėm ir tiek, o dabar žmonės į sporto klubus, į kuriuos vaikšto n metų, patekti negali.
Visi supriešinti, žiūri vienas į kitą paklaikusiomis akimis „kas dabar bus, kas bus“. Lekia antikūnių testus darytis. Tragedija, žmogus ėmė norėti būti persirgęs.
Gerai pasakė Tadas Rimgaila laidoje – dabar gailiuosi, kad visus tuos mėnesius nėjau niekur, nesusitikau su draugais, tėvais, nebaliavojau. O gal būtų susitikęs ir viskas gerai būtų buvę. Mano draugai išvis prasirgo be simptomų“, – svarsto žinomas vyras.
V. Tarasovas įsitikinęs – valdžios retorika, esą tokie ribojimai nėra prievartos priemonė – tik priedanga: „Visą vasarą lauke bendrauji per atstumą, nekosėji, nečiaudėji į veidą. Įsivaizduokite, vieną dieną tas buvo galima, o dabar staigiai pasikeitė. Galėjai susitikti bare su draugais, o dabar negali. Sakymas, kad tai – ne segregacija, kad jie nieko neverčia – melas.
Kiek pažįstamų žmonių išmesti iš darbų dabar, nes nenorėjo skiepytis. Jau esu tą sakęs kitame interviu – išprievartauta tauta esame. Žmonės turi paskolas, turi butus, reikia turėti iš ko gyventi, o tą visa atima. Ar tai ne prievarta?
Kai Šimonytė tai sako su šypsena, man juokinga. Kas čia per valdžios žmogus? Kaip galima tai kalbėti su šypsena veide?“ – piktinasi dainininkas.
Paklaustas, kaip ketina elgtis besiruošdamas koncertams, į kuriuos patekti taip pat reikia galimybių paso, V. Tarasovas atsidūsta – tenka darytis testus. Vyras įsitikinęs – stovintys ant scenos muzikantai didelio užsikrėtimo pavojaus tikrai nekelia:
„Be restoranų tikrai nenumirsime. Sunkiau dėl darbo – teks testuotis, o aš juk ne vienas – muzikantų krūva. Juk jau ne vienas mėnuo taip dirbame, pasidarai testą ir važiuoji. Mes stovime dviese su Violeta scenoje, nieko arti nėra, muzikantai už mūsų per kokius penkis metrus – tai ar čia kažkas yra? O testai kainuoja. Ką darysi, aukoji tam tikrus dalykus, uždirbi 70 eurų mažiau.
Nepalaikau šios politikos, bet nieko kito nelieka. Renkiesi, arba daryti tai, ko nenori – skiepytis, arba testuotis. Sako, lygiuojamės į skandinavus – nieko mes nesilygiuojam. Sako, ten daug pasiskiepijusių – procentaliai labai panašiai kaip pas mus. Pagrindinė problema – viskas daroma liepiamąja nuosaka“, – tikina Vilius Tarasovas.