„Tarp Sovietų Sąjungos ir Japonijos (Antrojo pasaulinio karo metais, – red. past.) buvo pasirašytas neutralumo ir nepuolimo paktas. Ir kol Sovietų Sąjunga byrėjo, griuvo, Japonija laikėsi šio susitarimo. O vėliau Sovietų Sąjunga sutraiškė Vokietiją, ir Japonija buvo taip pat beveik sunaikinta JAV. Čia draugas J. Stalinas ėmė ir užpuolė Japoniją,“ – pasakojo istorikas.
„Taikos susitarimas su Japonija nebuvo pasirašytas, nes Japonija iki šiol nepripažįsta jos teritorijų užgrobimo, kurios nuo seno priklausė japonams. Ir greitai štai šios „Sovietų Sąjungos pergalės Didžiajame Tėvynės kare“ apsisuks prieš pačią Rusiją dideliais nuostoliais. Japonija greitai prisimins tai, kad Sachalinas, Kurilų salos – tai juk ne Rusija, o Japonija. Kol Rusija yra stipri, Japonija tylės. Kai tik Rusijoje prasidės problemos, Japonija prisimins apie savo žemes. Taip pat, kaip ir Kenigsbergas, lenkiškai – Krolevecai, buvo perduotas Sovietų Sąjungai 50-iai metų – nuo 1945-ųjų iki 1995-ųjų. Ir Kenigsbergas, – Kaliningradas, turėtų būti grąžintas Vokietijai, tačiau Vokietija kol kas tyli,“ – savo įžvalgas dėstė V. Suvorovas.
Anot V. Suvorovo, užgrobęs Krymą „didysis strategas, draugas Putinas, atidarė Pandoros dėžę“.
„V. Putinas atidarė Pandoros dėžę. Po Antrojo pasaulinio karo, po didžiųjų Sovietų Sąjungos pergalių Tėvynės kare buvo kažkaip neoficialiai priimta: žmonės, nežiūrėkime praeities, geriau neliesti sienų, ten jau taip nutiko, tegul taip ir lieka. Ir štai V. Putinas šią pusiausvyrą ir pažeidė. Ir kai tik jis atplėšė Krymą nuo Ukrainos, gerai tai, ar blogai, apie tai nekalbėkime, jis pažeidė pusiausvyrą, šitai ir yra baisu: „O jūs iš mūsų atėmėte Kenigsbergą 1995-aisiais. Turėjote grąžinti jau prieš 20 metų, tai ir grąžinkite“. Ir Japonija, ir Kinija, dar neaišku kas. Pusiausvyra pažeista, ir tai jam greitai atsirūgs. Aš nežinau, šiame pasaulyje ar jau ten, pragare, kur jį keps smaloje,“ – pridūrė buvęs Sovietų Sąjungos saugumo darbuotojas, šiuo metu gyvenantis Anglijoje.