Anot autorių, jos tikslas – parodyti žmonėms konstantą nuolat besikeičiančiame pasaulyje: žmogaus kūną.
„Mes gyvename nepaprastai greitai. Tačiau vieno dalyko pagreitinti neįmanoma – mūsų kuno. Ši paroda bando padėti žmonėms suvokti ar susimąstyti apie savo gyvenimą, kas jiems iš tiesų yra svarbu“, – sako parodos kuratorė Angela Whalley.
Ši paroda pirmąkart parodyta Tokijuje prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus. Čia galima išvysti bene 200 išsaugotų žmonių palaikų, įvairiausių vaizdo įrašų, instaliacijų, lankytojus mokančių apie žmogaus anatomiją.
„Vaikystėje sapnavau, kad miriau ir nenorėjau būti palaidoja. Man visada būdavo taip liūdna matyti žmones kapinėse. Tad palaikų išsaugojimas man atrodo puiki mintis. Atrodo, kad po išsaugojus palaikus žmogus vis dar gali egzistuoti, o tuo pačiu – negali. Man tai – miela“, – teigia parodos lankytoja Martina Witzemann.
Tokių kaip Martina – norinčių po mirties paaukoti savo palaikus parodai – išties nemažai.
„Šiandien turime apie 19 tūkst. savanorių, iš jų esame gavę apie 2,5 tūkst. mirusiųjų. Didžioji dauguma donorų kilę iš Vokietijos, nes ten yra mūsų laboratorijos. Tačiau kur paroda keliavo, ten jį įkvėpė daugybę žmonių, norinčių tapti jos dalimi“, – aiškina A. Whalley.
O eksponatai čia išties įvairūs – vieni laiko teniso raketę. O kiti kūnai ištempiami taip, kad įgauna mistines formas.
Šiai parodai kūnus testamentu palieka dar gyvi savanoriai visame pasaulyje.