Kvang Ngai provincijos, esančios centriniame Vietname, valdžia aptiko du žmones, tėvą ir sūnų, kurie pabėgo nuo karo baisumų ir praleido džiunglėse virš 40 metų, rašo vietinis laikraštis „Thanh Nien News“.
Gelbėjimo operacija truko keletą valandų, per kurias buvo apieškota apie 40 kilometrų teritorija. Paieškoje dalyvavo prapuolenių giminaičiai. 82 metų Ho Van Thanhas buvo toks nusilpęs, kad savarankiškai negalėjo eiti, jį teko nešti neštuvais.
Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad per karą Vietname Ho Van Thanhas su savo tuomet tik dvejų metų sūnumi pabėgo iš subombarduoto kaimo – jo namas buvo sugriautas, o žmona ir du vyresnieji sūnūs žuvo. Vyras surentė lizdą per šešis metrus nuo žemės šakotame medyje, augančiame prie upelio, siuvo drabužius adatomis, padarytomis iš sausos medžio žievės, ir saugojo savo „name“ raudoną sūnaus striukę ir kareiviškas kelnes.
Jis taip pat išmoko išpjauti iš medžio peilius ir kirvius, kuriais medžiojo gyvūnus ir maitinosi manijoku (toks kaučiukinis augalas – „Balsas.lt“), kukurūzais ir kitais laukiniais augalais. Prie medžio gelbėtojai taip pat rado nedidelę plantaciją, kur Ho Van Thanhas augino cukranendres. Vietiniai leidiniai paskelbė gelbėjimo operacijos ir savos gamybos darbo įrankių ir namų apyvokos daiktų, kuriais naudojosi išgelbėti žmonės, gyvendami toli nuo civilizacijos, nuotraukas.
Per džiunglėse praleistus metus Ho Van Thanhas užmiršo gimtąją kalbą ir neišmokė kalbėti sūnaus. Taip pat teigiama, kad Ho Van Tri, jauniausias Ho Van Thanho sūnus, kuris gimė bombardavimo dieną, aptiko tėvą ir brolį maždaug prieš dvidešimtį metų, bet nesugebėjo jų įtikinti grįžti į normalų gyvenimą.