• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pagyvenusiai vienuolei, daugiau kaip keturis dešimtmečius buvusiai artimai popiežiaus Pranciškaus draugei, buvo leista pažeisti protokolą ir aplankyti jo karstą Šventojo Petro bazilikoje.

Pagyvenusiai vienuolei, daugiau kaip keturis dešimtmečius buvusiai artimai popiežiaus Pranciškaus draugei, buvo leista pažeisti protokolą ir aplankyti jo karstą Šventojo Petro bazilikoje.

REKLAMA

Matoma, kaip vienuolė, sesuo Genevieve Jeanningros pirmąją Pranciškaus šarvojimo dieną priėjo prie draudžiamos zonos pasimelsti prie mirusio pontifiko karsto, rašoma dailymail.co.uk.

Tradiciškai ši zona yra skirta kardinolams, vyskupams ir kunigams, tačiau 81-erių metų vienuolei buvo leista ten gedėti dėl jų dešimtmečius trukusios artimos draugystės.

Socialinėje žiniasklaidoje išplatintose akimirkose matyti, kaip Jeanningros, padedama pareigūno, kuris ją veda į priekį, žengia link karstą juosiančios raudonos virvės.

Mėlynu galvos apdangalu ir margaspalve apranga apsirengusi vienuolė, kurią Pranciškus meiliai pravardžiuodavo „L'enfant terrible“ – išvertus „baisiuoju vaiku“, ramiai stovėjo vienoje atviro karsto pusėje. 

Neišdildomų emocijų akimirką, stovėdama vos už kelių pėdų nuo mirusio popiežiaus kūno, ji apsipylė ašaromis ir prisidengė veidą rankomis. Paėmusi servetėlę, ji nušluostė akis ir akimirkai pasiliko vietoje.

Nepaisant to, kad pažeidė tradiciškai protokolu laikomą tvarką, joks saugumo pareigūnas nesikišo ir leido artimai Pranciškaus draugei praleisti intymią atsisveikinimo akimirką.

Popiežiaus ir vienuolės ryšys

Liepos mėnesį popiežius asmeniškai aplankė Jeanningros Ostijoje, Romos mieste, norėdamas įvertinti jos ilgametę humanitarinę veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

Jų susitikime, vykusiame Luna parko mugėje, buvo viešai pabrėžta popiežiaus pagarba ir susižavėjimas vienuole, kuri savo laiką paskyrė pagalbai žmonėms, susiduriantiems su marginalizacija ir socialine atskirtimi.

Mažųjų Jėzaus seserų ordinui priklausanti vienuolė daugiau kaip 56 metus paskyrė tarnystei labiausiai nuskriaustiems Ostijos regiono žmonėms, ypač transseksualėms moterims.

REKLAMA

Pranešama, kad ji gyvena karavane kartu su kita vienuole Anna Amelia Giacchetto.

Genevieve Jeanningros ir Pranciškaus santykiai užsimezgė, kai jis buvo kardinolas Jorge Mario Bergoglio, Buenos Airių arkivyskupas. Jų ryšį sustiprino bendras įsipareigojimas padėti labiausiai nuo Argentinos diktatūros nukentėjusiems žmonėms.

Kiekvieną trečiadienį vienuolė į bendrąsias audiencijas Vatikane atsivesdavo grupes turgaus darbininkų, benamių ir transseksualių moterų. Pranciškus ne tik juos priimdavo, bet ir kviesdavo pietų bei siūlydavo finansinę paramą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuotraukos su mirusiu popiežiumi

Nuoširdi Jeanningros akimirka atsisveikinant su pašarvotu Pranciškumi įvyko po to, kai pasirodė naujienos apie įniršusius gedinčiuosius, kuriuos įsiutino prie karsto asmenukes darantys susirinkusieji.

Vienoje „Instagram“ nuotraukoje matoma moteris, besišypsanti į fotoaparatą, kai fotografavo popiežių, laikantį rožančių maždaug 10 pėdų (3 metrų) atstumu už savęs. Ant jo galvos buvo uždėta mitra, o jo kūnas buvo aprengtas raudonu popiežiaus drabužiu, simbolizuojančiu meilę ir Kristaus kraują, aiškiai matomas karste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai paskelbė Pranciškaus nuotraukas aksomu išklotame karste ir neuždraudė šių nuotraukų viešinti, tačiau, kaip pranešama, sargybiniai sustabdė kai kuriuos liūdinčius gedėtojus, naudojančius telefonų kameras.

Gedėtojai, kurie aštuonias valandas stovėjo eilėje, norėdami paskutinį kartą pamatyti mirusį popiežių prieš jo palaidojimą šeštadienį, sakė, kad asmenukes darančiųjų veiksmai buvo „blogo tono ženklas“.

53 metų Janine Venables iš Pontypriddo (pietų Velsas) „MailOnline“ sakė: „Mane nustebino tai, kad anksčiau mums buvo pasakyta, jog Siksto koplyčioje negalima fotografuoti, o čia žmonės išsitraukė telefonus ir darė asmenukes su karstu. Manau, kad tai buvo blogo tono ženklas, ir stebiuosi, kad niekas jų nesustabdė.“

REKLAMA

Vatikano šaltinis sakė: „Būtų gerai, jei žmonės stengtųsi prisiminti, kur jie yra, ir rodytų šiek tiek pagarbos, bet daugiau nelabai ką galima padaryti.“

Mažiau nei po 12 valandų po to, kai į baziliką buvo perkeltas popiežiaus Pranciškaus karstas, apie 19 430 žmonių atėjo pagerbti popiežiaus Pranciškaus.

Nors buvo tikėtasi, kad trečiadienį ir ketvirtadienį Šventojo Petro bazilika užsidarys vidurnaktį, ji liko atidaryta visą naktį, kad daugiau žmonių galėtų atiduoti pagarbą.

Užvakar vėlai vakare paaiškėjo, kad laukti reikės tris ar keturias valandas ir vis ilgiau. Vienas pareigūnas, užsiimantis minios valdymu, apskaičiavo, kad laukti reikėjo net iki penkių valandų.

REKLAMA

Aplink Vatikaną buvo sustiprintos saugumo priemonės, Italijos policija teritorijoje patruliavo pėsčiomis ir arkliais.

Policija kontroliavo minią įvairiose aikštės prieigose, kai kurie tikrino krepšius, o gedėtojai maišėsi su įprastais turistais.

Tikimasi, kad į šeštadienio laidotuves Šventojo Petro aikštėje susirinks didelės minios žmonių, o Velso princas, būsimasis Anglijos Bažnyčios vadovas, patvirtino, kad dalyvaus karaliaus vardu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų