Ketvirtadienį Vyriausybės rūmuose įvyko konferencija, kurioje apie „vieno langelio“ principą ir jo įgyvendinimą patirtimi dalijosi ministerijų, savivaldybių ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai. Dar birželį Strateginio planavimo komitete nuspręsta, kad „vieno langelio“ principas, nagrinėjant asmenų prašymus, turi būti užtikrintas nuo rugsėjo 1 dienos. Todėl svarbu, kaip įgyvendinti „vieno langelio“ principą, kokios iškyla problemos šalies savivaldybėse ir apskrityse tobulinant valstybės valdymo sistemą.
Konferencijoje dalyvavęs Vyriausybės kancleris Valdemaras Sarapinas akcentavo, kad „vieno langelio“ principas turi veikti visuose administravimo subjektuose. Ministerijos, Vyriausybės įstaigos, apskričių viršininkų administracijos, savivaldybės jau turėjo peržiūrėti teisinę bazę ir pateikti teisės aktų, susijusių su „vieno langelio“ principo įgyvendinimu, projektus.
Pasak Vyriausybės kanclerio, Valstybės valdymo sistemos tobulinimo komisija, svarstydama administracinės naštos mažinimo gyventojams klausimą, pasiūlė Vyriausybei rekomenduoti suinteresuotoms žinyboms vadovautis komisijos suformuluotais informacijos keitimosi, perteklinių procedūrų, reguliavimo atsisakymo, elektroninių paslaugų teikimo principais.
Valdemaras Sarapinas atkreipė dėmesį, kad praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose ir įstaigose taisykles, kuriose išsamiai reglamentavo prašymo nagrinėjimo procedūrą, įtvirtino „vieno langelio“ principo taikymą.
Kitų šalių patirtis parodė, kad „vieno langelio“ principo taikymas sumažina administracinę naštą ir verslui, ir gyventojams. Tai, pasak Vyriausybės, kanclerio, stiprina pasitikėjimą valstybės ir savivaldybių institucijomis. O tai yra vienas iš svarbiausių 14-osios Vyriausybės, pasitikėjimo Vyriausybės, įsipareigojimų valstybės valdymo srityje.
Konferencijos darbe dalyvavo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Jonas Jagminas, ministerijų, apskričių, savivaldybių atstovai.