Apie vidurinio amžiaus krizę galima išgirsti dažnai. Šiai problemai neliko abejingi ir mokslininkai, atlikę tyrimus ir išsiaiškinę, kad tai išgyvena viso pasaulio žmonės, skelbia Vokietijos dienraštis „Die Welt“.
Mokslininkai tyrinėjo dviejų milijonų žmonių iš 80 skirtingų šalių duomenis. Pasirodė, kad vidurinio amžiaus krizė vienodai paliečia viso pasaulio moteris ir vyrus. Atrodo, lyg žmogaus gilumoje vyktų kažkas ypatingo, sako D. Britanijos Warwicko universiteto mokslininkas Andrew Oswaldas. Nors kai kurie žmonės krizę išgyvena labiau nei kiti, tačiau jos išvengti nepavyksta niekam.
Mokslininkai patvirtino seną tiesą, kad gyvenimas yra banguotas ir savo tėkme primena raidę U. Gyvenimo pradžioje ir pabaigoje žmogus yra panašiai laimingas, tačiau viduriniame amžiuje pasitenkinimas gyvenimu pasiekia žemiausią tašką.
Visose šalyse abiejų lyčių atstovai paskęsta gyvenimo apmąstymuose ir lengviau pasiduoda depresijai būdami panašaus amžiaus: tarp keturiasdešimties ir penkiasdešimties metų.
Šiems pokyčiams neturi įtakos nei lytis, nei vedybinė padėtis ar vaikų skaičius, nei įgyti turtai. Matyt, tai labiau egzistenciniai dalykai: būdamas tokio amžiaus žmogus atsisveikina su neišsipildžiusiomis svajonėmis, susimąsto apie gyvenimo laikinumą.
Tačiau tyrimo rezultatai ir paguodžia: žinojimas, kad ši būsena normali ir ją išgyvena viso pasaulio žmonės padeda lengviau įveikti krizę. Be to, sulaukus penkiasdešimties gyvenimas prašviesėja, o jei esant septyniasdešimties sveikata dar nėra labai prasta, galima vėl džiaugtis jaunystės laime.