Pasak grupės pranešimo žiniasklaidai, įmonės nepavyktų parduoti, jeigu ji būtų uždaryta ir neveiktų.
Esą šiuo metu, „Vičiūnai Group“ ir verslo pardavimo Rusijoje konsultantai intensyviai bendrauja su visais potencialiais pirkėjais ir teikia su įmonės veikla susijusią finansinę ir juridinę informaciją.
Pasak verslo pardavimo konsultantų, tikėtina, kad verslo pardavimo procesas bus užbaigtas per šių metų vasarą.
Parduos tik veikiančią įmonę
„Po pirminių derybų tapo aišku, jog „Vičiūnai Group“ parduos užsienio investuotojams Kaliningrado srityje esantį fabriką kartu su visa verslo struktūra bei su tuo susijusius aktyvus“, – pranešime cituojamas „Vičiūnai Group“ valdybos narys Dainius Matijošaitis.
Jis teigia esantis tikras, kad grupės įmonė bus viena pirmųjų gamintojų realiai išėjusių iš Rusijos rinkos.
Kaip teigiama pranešime, derybų metu potencialūs pirkėjai išsakė reikalavimą, kad fabrikas Rusijoje turi būti pilnai funkcionuojantis: išsaugant žaliavų tiekimo grandines, darbuotojų darbo vietas, užtikrinant gamybos procesus.
Tokio pobūdžio reikalavimas – įprasta praktika parduodant gamybinį verslą kartu su įrengimais, patalpomis, rinkos dalimi bei, tikėtina, prekiniu ženklu.
„Sandorio kandidatams pateikus savo reikalavimus, mes suprantame, kad kai kuriems mūsų konkurentams ar žmonėms nesusipažinusiems su detalia informacija gali kilti įvairių, su skaidrumu susijusių klausimų“, – pripažįsta D. Matijošaitis.
Anot jo, žaliavų įsigijimas yra tęstinis procesas. Žuvies produktai priklauso nuo žvejybos sezonų. Jeigu pilnai nutrauktume žaliavų tiekimą, po fabriko perėjimo į kitas rankas, naujajam savininkui fabriko veiklos atnaujinimas užtruktų mažiausiai 3–4 mėnesius.
„Mes suprantame bendrą situacijos delikatumą, tačiau esame priversti atnaujinti žaliavų tiekimą iki sandorio sudarymo pabaigos“, komentavo D. Matijošaitis.
Pasiaiškino dėl biudžeto ir bankų
Pasak verslininko, skleidžiama informacija apie gaunamas lėšas iš Rusijos biudžeto, bendradarbiavimą su sankcionuotais bankais ir santykius su Kremlių aptarnaujančiais tiekėjais yra klaidinga ir neatitinkanti tikrovės.
„Norime paaiškinti, jog Kaliningrado LEZ įmonės, tarp kurių yra ir „Vičiūnai Group“, vadovaujasi LEZ nuostatais, kurie reglamentuoja darbo vietų kūrimo ir verslo skatinimą subsidijų pagalba. „Vichiunai-RUS“ kaip ir kitos Kaliningrado LEZ veikiančios įmonės naudojasi šiomis subsidijomis.
Tai yra laisvosios ekonominės zonos verslo sąlygos, kurios užtikrina užsienio įmonių investicijas ir darbo vietas Kaliningrado srityje“, – komentavo verslininkas.
Jis pripažino, kad su sankcionuotais bankais: ВТБ, "Альфа-банк" ir "Газпромбанк”. „Vičiūnai Group“ bendradarbiauja jau bemaž 15 metų.
Bendradarbiavimas buvo pradėtas įprastu, konkursiniu būdu, atsižvelgiant į verslo finansavimo komercines sąlygas.