• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Klaipėdos universitete apsilankiusi švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė ir kiti atsakingi ministerijos pareigūnai bandė apmalšinti uostamiesčio akademinės bendruomenės skepticizmą ar net atvirai demonstruojamą priešiškumą numatomai aukštojo mokslo reformai.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos suorganizuotame visuotiniame Klaipėdos universiteto (KU) darbuotojų susirinkime apie aukštojo mokslo pertvarką ir jos grėsmes karštai diskutuota net kelias valandas. Į renginį atėjo ir Klaipėdos kolegijos, Klaipėdos aukštosios jūreivystės mokyklos, privačių uostamiesčio aukštųjų mokyklų darbuotojai. 

REKLAMA

Klaipėdiečiai pateikė daugybę jiems nerimą keliančių klausimų dėl ketinamo įvesti vadinamojo studijų krepšelio, aukštųjų mokyklų ateities pasikeitus juridiniam statusui iš biudžetinės į viešąją įstaigą ir t. t.

KU darbuotojų profesinės sąjungos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Asta Lapinskienė neslėpė priešiškumo reformai ir kolegas kvietė streikuoti prieš ministerijos „buldozeriu stumiamą“ pertvarką. Ji, pirmininkės manymu, yra iš esmės ydinga ir sužlugdys aukštojo mokslo sistemą. A. Lapinskienės teigimu, protestuoti būtina kuo skubiau, nes patvirtinti aukštojo mokslo pakeitimus šalies valdžia žada jau kovą ar balandį.

REKLAMA
REKLAMA

Anot profsąjungietės, įgyvendinus dabar siūlomą reformą, mokslas daugeliui Lietuvos jaunuolių gimtojoje šalyje taps neįkandamas ir abiturientai masiškai rinksis studijas užsienyje. O ministerijos siūloma studijų paskolų sistema daugelis studentų esą nesinaudos, nes nenorės užsikrauti ilgalaikės ir sunkios finansinės naštos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profsąjungos pirmininkė taip pat nuogąstavo, kad įgyvendinant reformą atsirasianti teisė valstybinėms aukštosioms mokykloms laisviau disponuoti turtu, kurį esą valdys ministerijos paskirti tarybos nariai, paskatins universitetų privatizavimo bangą.

REKLAMA

Be to, A. Lapinskienė ragino kolegas pagalvoti apie tai, kad aukštosioms mokykloms tapus viešosiomis įstaigomis, jie visi bus atleisti iš darbo be teisės gauti išeitines kompensacijas. Tuo metu viceministrė N. Putinaitė teigė, kad A. Lapinskienė, kalbėdama apie darbuotojų atleidimus, sako netiesą ir klaidina dėstytojus.

REKLAMA

„Su ponia Lapinskiene apie tai jau esame kalbėję, ir nežinau, kodėl ir šiandien girdime tuos teiginius, kurių nėra įstatyme. Nuostatuose yra nurodyta, kad įstaiga, pereidama iš biudžetinės įstaigos į viešąją, perima visas teises ir pareigas darbuotojams, todėl darbuotojai tikrai nebus atleisti. Jeigu buvo sudaryta terminuota darbo sutartis 5 metams, o perėjimas įvyksta, tarkime, sutarčiai einant antrus metus, tai tas likutis ir pereina viešajai įstaigai kaip pareiga“, - aiškino N. Putinaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viceministrė neigė profsąjungos įtarimus, esą reforma sudarys sąlygas privatizuoti universitetus.

„Nematome jokių galimybių, kad taip atsitiktų. Vienintelis dalykas, jog bus daug didesnė galimybė į universitetus ateiti privačiam kapitalui, bendradarbiauti su privačiais investuotojais, tačiau dalininkais negalės būti jokie privatūs asmenys. Vienintelis numatomas dalininkas yra valstybė“, - sakė N. Putinaitė.

Laima Švedaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų