Lietuvos kariuomenės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) atstovai sutarė dėl bendradarbiavimo studijų, mokslo ir techninės kūrybos srityse.
Anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo spaudai, pagal trečiadienį pasirašytą sutartį kariuomenė ir universitetas sieks panaudoti mokslo pasiekimus karinėms reikmėms, vykdys bendrus projektus, skirtus Lietuvos kariuomenės pajėgumams, techninei bazei, karių profesiniam rengimui tobulinti.
„Kokia nauda iš to universitetui? Galėsime gauti užsakymų iš Lietuvos kariuomenės. Tik dar reikia paruošti konkretesnį priemonių planą“, - BNS ketvirtadienį pasakojo VGTU rektorius Romualdas Ginevičius.
Anot jo, Elektronikos, Mechanikos, Transporto fakultetuose ir Aviacijos institute vykdoma mokslinė tiriamoji veikla gali būti aktuali ir Lietuvos kariuomenei. Taip pat planuojama kviestis kariuomenės specialistus į susitikimus su studentais, į universiteto organizuojamas „Karjeros dienas“, per kurias jie galės susipažinti su tarnybos Lietuvos kariuomenėje galimybėmis ir karjeros perspektyvomis.
VGTU rektorius tikisi, kad kariuomenė aukštajai mokyklai perduos Kyviškių aerodromą, kur VGTU norėtų įkurti skraidymo bazę, taip palengvinant Aviacijos instituto plėtrą. Didžiausias bendradarbiavimas, R. Ginevičiaus žiniomis, ir bus aviacijos srityje.
„Mes ir anksčiau iš kariuomenės gaudavome nebeveikiančius orlaivius - studentams mokytis tai labai gerai“, - kalbėjo rektorius. Anot jo, Lietuvos kariuomenė tapo rimčiausia VGTU partnerė.
Pasak Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Valdo Tutkaus, modernizuojant ginkluotąsias pajėgas, kariuomenei reikalingos naujos technologijos, o mokslininkams atsiranda galimybės jas kurti.
„Moderniai Lietuvos kariuomenei reikalingi aukštos kvalifikacijos įvairių sričių specialistai: medicinos, logistikos, inžinerijos, ryšių ir kitų sričių. Kadangi tokių specialistų kariuomenė pati neruošia, svarbu juos pritraukti iš kitų sričių. Pirmieji žingsniai jau padaryti - Antano Gustaičio aviacijos institute (VGTU padalinys - BNS) mokosi karo akademijos kariūnai, būsimi Karinių oro pajėgų lakūnai ir kiti specialistais, „ - kalbėjo kariuomenės vadas.
R.Ginevičiaus teigimu, bendradarbiaudama su įvairiomis institucijomis, VGTU uždirba apie 16 mln. litų per metus.