Lapkričio 29 dienai reikalinga suma, už kurią bus atliekama sudėtinga galvos auglio šalinimo operacija Vokietijos klinikoje, yra galutinai padengta.
Sumos perviršis bus skirtas tolesniam gydymui
Smiltės istoriją pamatė ir išgirdo daugybė geros valios žmonių – prašymu aukoti ir prisidėti prie gydymo savo socialiniuose tinkluose dalijosi daugybė žinomų žmonių, turinčių didelę auditoriją.
Visuomenės gerumas lėmė tai, kad vos per parą surinkta visa reikiama suma Smiltės gydymui. Viso mažylei žmonės paaukojo 230 906, 06 eurų.
„Visos surinktos sumos perviršis bus skirtas Smiltės tolesniam gydymui, kuris bus taikomas jau po atliktos operacijos, taip pat šeimos kelionės į Vokietijos kliniką išlaidų padengimui. Žmonių aukos, skirtos šiai pacientei bus tikslingai reikiamu metu skirtos būtent Smiltės gydymui, reabilitacijai” – sako R. Kaukėno paramos fondo direktorius Laimonas Šiaulys.
Suteikus reikiamą tęstinę pagalbą Smiltei, likusios lėšos bus skiriamos kitiems mažųjų pacientų kritiniams atvejams.
„Jei netikite stebuklais – dabar pats geriausias laikas jais patikėti”, – žmonių gerumą komentavo fondo steigėjas Rimantas Kaukėnas. Būtent į šį fondą kreipėsi mažosios pacientės tėvai su prašymu padėti surinkti didžiulę gydymui reikalingą sumą.
„Dabar Smiltės tėvai gali bent kažkiek ramiau laukti lemiamos operacijos dienos ir savo energiją sutelkti tik į rūpestį dukrelei. Lygiai kaip vieningai žmonės aukojo ir prisidėjo prie brangaus Smiltės gydymo, tikime, kad mintimis palaikys mažylę ir toliau šiame sunkiame kelyje“, – skelbiama pranešime.
Smiltės istorija – nepaprasta kova už gyvenimą
Smiltė – antras vaikas šeimoje. Ilgai laukta ir be galo mylima, ji augo kaip bet kuris vaikas, smalsi ir kupina noro pažinti šį pasaulį.
Bet likus dviem mėnesiams iki pirmojo gimtadienio, tėveliai pastebėjo nevalingus akių judesius. Diagnozė, kurią išgirdo šeima, sukrečianti – didžiulis auglys ant akių nervų kryžmės.
Nors gydytojai nusprendė auglį stebėti, jau po devynių mėnesių prasidėjo komplikacijos: dėl skysčio kaupimosi smegenyse buvo atlikta skubi operacija. Į galvytę įstatytas šuntas, tačiau nepraėjus nė mėnesiui – teko operuoti ir antrąjį kartą.
„Tai buvo sunkiausias laikas gyvenime, nes prasidėjo kova dėl vaiko gyvybės“, – sako mama. Deja, auglys augo ir operacijų skaičius vis didėjo.
„Gydytojai sakė, kad Smiltelei liko trys mėnesiai“, – prisimena tėtis Laurijus. Nepaisant šių prognozių, Smiltė parodė, kad turi neįtikėtiną norą gyventi. Ji savo stiprybe bei šypsena suteikė jėgų ir mums visiems.
Neišspręsti iššūkiai Lietuvoje – pagalbos paieškos užsienyje
Kadangi gydymo prognozės Lietuvoje buvo itin niūrios, tėvai kreipėsi pagalbos į užsienio specialistus. Vienas garsiausių JAV vaikų neurochirurgų, kuris dirba pažangiausiose „St.Jude“ ir „Semmes Murphey Clinic“ ligoninėse, pateikė tokį atsakymą.
„Auglys yra didžiulis, tačiau nepaisant to – tikrai gydomas. Mergaitė yra pakankamo amžiaus taikyti efektyviausią jos atveju taikinių terapiją, kuri būtų skiriama jau atlikus operaciją“ ir patarė pagalbos ieškoti didžiuosiuose Europos gydymo centruose, nes Amerikoje toks gydymas būtų tiesiog nežmoniškai brangus.
Tuomet tėvai kreipėsi į vieną inovatyviausių klinikų Vokietijoje. Po išsamaus gydytojų konsiliumo Berlyno Charite klinikoje, šeima sulaukė patvirtinimo – auglys trukdo skysčių nutekėjimui, ir būtina atlikti operaciją bei paskirti gydymą taikinių terapija, ji daug saugesnė nei chemoterapija, nes veikia tik naviko ląsteles, nepažeisdama kitų organų.
„Deja, neturime daug laiko, nes liepos mėnesį trūkus stambiai auglio kraujagyslei prasidėjo labai stiprus vidinis kraujavimas galvoje ir ligoninėje teko praleisti 3,5 mėnesio.
Kol dukrytės sveikatos būklė stabili, kraujo tyrimai geri, turime nedelsiant vežti operuoti į Vokietiją. Todėl labai prašome Jūsų pagalbos – tikime gerumu, bendryste ir stebuklu. Mylime savo mažytę visa širdimi ir kasdien dėkojame už dar vieną dieną kartu su ja“, – viltingai kalbėjo Smiltės tėveliai.