• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo „Apple“ iki „Intel“ – daugybę pasaulinio masto įmonių savo veiklą pradėjo kaip startuoliai Silicio slėnyje. Ši vieta kuria modernų pasaulį, rašo BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės Kalifornijoje esantis slėnis jau kurį laiką yra aktyviausia verslininkų vieta pasaulyje, kurioje be sustojimo kuriasi vis naujos kompanijos.

REKLAMA

Tačiau ir kitose pasaulio vietose stengiamasi kurti tokius pat stiprius slėnius. Naujienų portalas kalbino ekspertus tam, kad jie pasidalintų patarimais ir savo įžvalgomis, kodėl ši vieta yra tokia sėkminga.

Vintas Cerfas iš kompanijos „Google“ pasakojo, kad Silicio slėnis tai yra akademikų ir privataus sektoriaus junginys. Pasak eksperto, slėnio sėkmę lemia inžinierių, verslo atstovų ir kitų savo srities profesionalų rezultatyvus bendradarbiavimas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, iš kiekvienos nesėkmingos patirties čia bandoma pasimokyti tam, kad nebekartotume klaidų. Vyras pastebi, kad daugybė profesionalų kartoja vis tą pačią klaidą – jie nori pamiršti savo klaidas ir judėti toliau. O pamiršus jas, pasimokyti jau sunku.

Apskritai Silicio slėnis yra pakankamai maža bendruomenė. Žmonės čia pažįsta vieni kitus, taigi jie konkuruoja tarpusavyje, bendradarbiauja ir mokosi vieni iš kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

BBC kalbintas technologijų žurnalistas Michaelis Malone pastebi, kad Silicio slėnio sėkmę tikrai nėra lengva pakartoti. Viena to priežasčių – laikas. Šis slėnis yra seniausias visame pasaulyje, skaičiuojantis jau septyną dešimtį.

Taip pat Silicio slėnis yra strategiškai labai geroje vietoje. Kai tik jis įsikūrė, po Antrojo pasaulinio karo, čia buvo itin pigi žemė ir tuo pačiu arti San Francisko. Naujiesiems emigrantams tai buvo puiki vieta apsistoti – XX a. Viduryje buvo itin suaktyvėjusi gyventojų migracija į šį miestą.

REKLAMA

Be to, Silicio slėnis pasižymi puikia infrastruktūra. Žurnalistas pastebi, kad čia yra daug mokyklų ir puikiai pasaulyje žinomi universitetai – Stanfordo ir Berklio.

Be šių faktorių, lemiančių Silicio slėnio sėkmę, pasak M. Malonės yra dar vienas, kartu apjungiantis šiuo veiksnius. Tai – unikali kultūra. Pastarajai būdingas naujų iššūkių priėmimas, verslumas, multikultūriškumas ir, galiausiai, maksmimalizmas.

REKLAMA

Verslininkas Vivekas Wadhwa teigė, kad jaunieji verslininkai ne retai būna labai uždari ir tai irgi užkerta kelią sėkmei. Optimizmas, atvirumas, tolerancija – tai pagrindinės savybės, pasak verslininko, kuriomis reikėtų vadovautis.

BBC kalbinti eskpertai bendrai sutaria, kad vis dėlto pagrindinė sėkmės priežastis glūdi požiūryje į nesėkmes. Jos užgrūdina ir skatina tobulėti. Juk niekam ne paslaptis, kad kol sėkmės paukštė aplanko, prieš tai suklystama begalę kartų.

Reikėtų ne tik nebijoti klysti, tačiau ir drąsiai priimti kylančius iššūkius. Taigi norint sulaukti Silicio slėnio sėkmės reikėtų nekopijuoti visko aklai, tačiau kelti savus iššūkius ir drąsiai su jais kovoti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų