Tokiais įspūdžiais dalijasi „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.
Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, nuo grupei priklausančiame sostinės viešbutyje „Urbihop“ neatlygintinai apgyvendinami karantino tvarka izoliuojami iš užsienio šalių grįžę žmonės.
Apie pusšimtis Vilniaus miesto savivaldybės atsiųstų žmonių jau įsikūrė praėjusį savaitgalį. Antradienį iš oro uosto atvežta dar pusantro šimto tautiečių, ką tik grįžusių iš užsienio ir privalančių laikytis karantino sąlygų.
Viešbutyje dirba 10 darbuotojų, kurie užtikrina atvykstančiųjų apgyvendinimą, bendrų patalpų valymą, inventoriaus papildymą ir reikalingą logistiką. Darbuotojai rūpinasi maksimaliu gyventoju komfortu tiek, kiek leidžia sąlygos: viešbučio svečiai aprūpinti indais, karštais gėrimais, jiems paruošta visa aktuali informacija apie karantiną.
Maistą gyventojams tiekia Vilniaus miesto savivaldybė. Įmonės darbuotojai aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis, laikosi būtinų rekomendacijų ir dirba išskirtinai tik šiame objekte.
S. Survilaitė-Mekionienė sako, kad dirbti tokiomis sudėtingomis sąlygomis išties sudėtinga, todėl kaip niekad tikisi susitelkimo ir atvykstančių žmonių supratingumo. Anot jos, viešbučio darbuotojams tenka daugybė iššūkių: nemažai piliečių iš autobusų išlipa vos pastovėdami ant kojų, nes akivaizdžiai yra padauginę alkoholio, pasipiktinę, kad prieš jų valią yra karantinuojami.
„Neigiami epitetai dėl situacijos, kurios pakeisti negalime, pageidavimai gyventi kambariuose po vieną, gauti tam tikrą maistą ir nedelsiant – tai tik dalis emocijų, kurias tenka „sugerti“ viešbučio darbuotojams, pasitinkantiems atvykusius gyventojus. Panašu, kad dalis čia atsidūrusių painioja būtiną izoliaciją nuo sanatorijos“, – pastebi S. Survilaitė-Mekionienė. Anot jos, situacija nėra paprasta, bet tai neatbaido nuo siekio paslaugas teikti neatlygintinai ir padėti savivaldybei bei žmonėms.
„Tai laikas, kuris patikrins ne tik mūsų atsparumą krizei, bet ir moralines vertybes, partnerystės suvokimą versle ir valstybiniame sektoriuje. Su iššūkiais susidursime absoliučiai visi, klausimas tik, ar tuo stengsimės naudotis, ar ieškosime sprendimų visi kartu padaryti kiek įmanoma daugiau gerų darbų. „SEB arenoje“ įsikūrusio viešbučio kambarius savivaldybei teikiame neatlygintinai. Raginame ir kitus viešbučių savininkus bei valdytojus pasekti mūsų pavyzdžiu. Nuo kiekvieno iš mūsų sprendimo priklausys, kada suvaldysime situaciją šalyje“, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.
Ji pažymi, kad su įvairiausiais iššūkiais susiduria ir miesto savivaldybė, vykdydama Vyriausybės reikalavimą karantinuoti atvykstančius žmones.
„Vyriausybės sprendimas karantinuoti atvykstančiuosius galbūt teoriškai ir buvo teisingas, tačiau imantis tokių žingsnių pirmiausia reiktų apgalvoti, kaip jie bus įgyvendinami realybėje. Savivaldybė palikta tvarkytis savo jėgomis. Būtų puiku, jei draudimai ir nurodymai iš Vyriausybės būtų lydimi realios pagalbos savivaldybėms“, – atkreipia dėmesį S. Survilaitė-Mekionienė.
„Esame pasiruošę, jei tik bus poreikis ir situacija šalyje blogėtų, savo lėšomis „SEB arenoje“ įkurti ir gydymui bei ligonių priežiūrai reikalingas patalpas – laikiną ligoninę, kur medikai teiktų būtiną pagalbą sergantiems“, – sako įmonės generalinė direktorė.