Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tokius pareiškimus vadina veidmainyste. Esą jei verslas būtų norėjęs, bambalinio vyno ir alaus parduotuvių lentynose seniai nebūtų likę, o draudimai labiau orientuoti ne į beviltiškus alkoholikus, bet į tuos, kurie dar tik gali jais tapti.
Antakalnyje, netoli Neries sutinkame 2 vilniečius, pensininku prisistačiusį Volodią ir bedarbį Julių. Vyrai pasakoja, kad gyvena netoliese, todėl retkarčiais čia susitinka. Tiek Valodia, tiek Julius neslepia, kad kartais išgeria. Vyrai paklausti, ką galvoja apie sugriežtintą alkoholio kontrolę, neslepia pykčio. Esą, jei nori, visada rasi išgerti.
„Visi draudimai yra idiotizmas. Viskas uždrausta yra idiotizmas. Jeigu žmogus geria, jis gers. Jūs norit privesti Lietuvą prie Rusijos, ką tik šiandien per naujienas girdėjau, nuo surogato miršta 50 tūkstančių žmonių per metus“, - TV3 kalbėjo Antakalnio gyventojas Volodia.
Ne vien Valodia piktinasi naujaisiais apribojimais. Anot Lietuvos verslo konfederacijos (LVK), valdžia be reikalo sugriežtino alkoholio kontrolę. Verslininkų duomenimis, dešimtadalis dažniausiai geriančių lietuvių išlaka net trečdalį viso šalyje parduodamo alkoholio. Kitais žodžiais tariant, esą reikia kontroliuoti ne retkarčiais išgeriančius lietuvius, o kasdien pilančius alkoholikus.
„Tyrimo duomenys labai aiškiai rodo, kad didelę dalį gėrimų išgeria sąlyginai nedidelė gyventojų dalis, procentinė dalis. Jeigu dar pasigilintumėme, kokie tai yra žmonės. Tai, matome, kad tai yra vyrai, gyvenantys kaimuose ir mažuose miesteliuose, žemesnio išsilavinimo“, - TV3 sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus.
Anot verslininkų, reklamos draudimai „rašalą“ vartojantiems tikriems alkoholikams nerūpi.
Išsamiau - TV3 reportaže.