Aplankyti Veneciją, tai turbūt visų keliautojų noras, kurį kada nors gyvenime norisi įgyvendinti. Miestas išsiskiria daugybe kanalų, savo istorija, menu, kultūra, ypatinga architektūra ir apskritai jame gausu įvairių akį traukiančių objektų, todėl tai vienas populiariausių turistinių maršrutų. Mieste yra daug kanalų ir daug tiltų juos pereiti iš vienos pusės į kitą, taigi trumpai apžvelgsime Venecijos tiltus.
Pradėsime nuo vieno populiariausių: „Atodūsių tilto“, kuris iš tiesų nėra visiškai romantiškas, nepaisant jo pavadinimo, o vadinasi šitaip todėl, kad jungia Kunigaikščio rūmus (Palazzo Ducale) su inkvizicijos kalėjimais Piombi rūmuose. Šiuo tiltu dūsaudami eidavo nuteistieji. Tai barokinio stiliaus tiltas, pastatytas 17 amžiuje.
Venecijos tiltai (arqhys.com nuotr.)
Kitas tiltas, pavadintas „Kumščių tiltu“, todėl kad dviejų kaimyninių miesto rajonų gyventojai, „varžovai“ – Castellani de San Pietro de Castello ir Nicolotti de San Nicolo dei Mendicolo, tiesiog kumščiuodavosi ant šio tilto, grumdamiesi, kuri grupė imes kuo daugiau varžovų į kanalą. 18 amžiuje šie ginčai buvo uždrausti.
Venecijos tiltai (italiadiscovery.it nuotr.)
„Rialto tiltas“ yra pastatytas Didžiajame Kanale, ir yra vienas iš seniausių. Pirmoji tilto versija buvo medinė, pastatyta 1181, vėliau buvo pastatyti dar du tiltai, kurie iki 1444 sugriuvo vienai procesijai po kojomis, kuri Ferrarų giminės markizui vedė naują žmoną. Dabartinis tiltas pastatytas 1588 – 1591 metais, ir iki Akademijos tilto pastatymo 1854, buvo vienintelis, kuriuo buvo galima pereiti Didįjį Kanalą.
Venecijos tiltai (viajeteca.com nuotr.)
Ir paskutinis, „Konstitucijos tiltas“, pastatytas garsaus ispanų architekto Santiago Calatrava, jungia Santa Lucia stotį su Romos aikšte. Tiltas kelia daug ginčų, o ypač jo specifinis dizainas ir aukšta statybos darbų kaina.
Venecijos tiltai (20minutos.es nuotr.)
Taigi trumpai peržvelgėme Venecijos tiltus, žinoma, ne visus, tačiau tikrai, pačius garsiausius.