Menininkus subūręs pleneras, trukęs tris dienas, vyko šalia nuostabaus ežero, sodyboje, rašoma pranešime spaudai.
Šiuo projektu siekta užtikrinti profesionalaus meno ir Lietuvos bei Europos dailininkų darbų sklaidą užsienyje. Tai – vienas iš būdų suteikti menininkams galimybę bendrauti, bendradarbiauti ir kurti pažįstant kolegų aplinką. Ne kiekvienas galėjo pakliūti į šį plenerą – vardas turėjo būti užtarnautas savo kūryba ir meile menui.
Menininko vertė
Pleneras, priviliojęs visą būrį žymių menininkų, tokių kaip Alina Daiker – Gulbinienė, Dalia Šemeškienė – Kleponytė, Gražina Murelytė – Ajauskienė, Jonas Kunickas, Aleksandras Vozbinas, Dailininkas Aurelijus Kovaliovas, Valdemaras Šemeška, režisierius Emilis Vėlyvis, ne tik suteikė jiems galimybę bendrauti, kurti, bet ir dalytis patirtimi.
„Aš prieš daugelį metų sau piktai pasakiau, kad daugiau nebedarysiu gyvenimo Lietuvoje, nes jeigu nereikia lietuviams, jeigu jie menų nemėgsta, dailininkų nemyli, tai ir nereikia. Yra Europoje senų, gražių, gerų valstybių, kurios supranta, kas yra menai, kūrėjai ir kūrybinis variklis. Be to bet kokia pasaulio pažanga yra neįmanoma. Bet kokiam technokratiniam dalykui turi būti meninė atsvara – jie tai supranta, gerbia menininkus, menus, supranta, kas yra meninis išsilavinimas. Jie supranta, kad žmogų, kuris pasiryžo eiti skurdo keliu, bet vis vien atsidavė meninei kūrybai, reikia gerbti, saugoti, mylėti, prisidėti prie menų“, - laidos vedėjai K. Rimienei atsivers menotyrininkė, projekto idėjos autorė ir plenero kuratorė D. Šemeškienė – Kleponytė.
Darbas – kad išgyventų, tapyba – kad gyventų
Tai, kad tikro menininko prigimties nenuslopinsi, įrodo ir plenero svečias iš Italijos – advokatas Alessandro Rillio, prieš penkiolika metų pasinėręs į tapybos pasaulį. Jis teigia, kad pragyventi vien iš tapybos – neįmanoma, ypač, jei esi pradedantis menininkas, todėl darbas advokatūroje jam reikalingas, kad išgyventų, o menininko darbas – kad gyventų.
Tokį kelią renkasi nemaža dalis menininkų, juk vien menu sotus, deja, nebūsi.
Dailininkė G. Murelytė – Ajauskienė įsitikinusi, kad tikru tapytoju žmogus turi gimti, nes tai – vidinis poreikis užsiimti tapyba. „Sakyčiau, jei gali netapyti, tai geriau netapyk.“ Jai pačiai vienądieną teko rinktis – darbas mokykloje, ar kelionė į plenerą Italijoje. Tuomet darbdaviai jos neišleido, todėl dailininkė nedvejodama pasirinko tapytojos kelią. Menininkė neslepia, kad einant šiuo keliu labai pavojinga manyti, jog iš to užsidirbsi, pasak jos, geriau turėti kaip užsidirbti iš stabilesnių dalykų.
Žinomas režisierius Emilis Vėlyvis, iš režisūros trims dienoms grįžęs į tapybą, teptuką valdo beveik taip pat gerai, kaip ir kamerą. Plenere jis sutiko ir savo tapybos mokytoją V. Šemešką, kuris pasidalijo prisiminimais apie tai, kaip pastebėjo Emilio talentą.
„Emilis buvo su charakteriu, dar trylikametis, tapė energingai, užsidegęs, po kelių metų paklausiau, gal tu tikrai nori studijuoti menus“, - prisimena tapytojas V. Šemeška, kurio paskatintas Emilis ėmė skinti pirmąsias vietas tapybos konkursuose.
Režisierius neslepia, kad paskutinį sykį panašaus pobūdžio plenere buvo prieš penkiolika metų.
„Kad žinotumėt, kaip aš čia užpavydėjau chebrai. Tam tikra dalimi net užsimaniau paimti teptuką į rankas. Čia yra satisfakcija, pakaifuot prie drobės, pačiam procese malonumas“, - su nostalgija balse kalba E. Vėlyvis, kuriam tapymas visuomet buvo svarbus.
Puokštė - naujam laidos sezonui
Menininkai, įkvepiantys vienas kitą naujiems kūriniams, konkurencijos nebijo – kiekvienas yra savitas ir nepakartojamas. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ komanda taip pat susibūrė bendram tikslui – rubrikoje „Floristinis desertas“ žiūrovai išvys, kaip gimsta svarbiausią vaidmenį įvaizdiniame laidos klipe suvaidinusi puokštė.
Laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė nuostabią puokštę sukurs iš begalės spalvingų žiedų – smulkiažiedžių rožyčių, citrinmėčių, lelijų, rožių, kalijų, veronikos ir kitų gamtos dovanų. Visai netrukus laidos gerbėjai turės galimybę išvysti atsinaujinusią laidą ir, žinoma, jos įvaizdinį klipą, kurį ir papuošė ši puokštė.
„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!