Didžiulį margutį neskubėdamas lupa orangutanas. Čilės Santiago zoologijos sodo gyventojo ir kitų jo draugų gyvūnų dabar nelanko šeimos su vaikais – juk karantinas. Bet Velykų pramogos, visa laimė, dėl to neatšauktos. Pasak zoologijos sodo prižiūrėtojo – krizė, kurią dabar išgyvena pasaulis, labai panaši į pasninką ir linksmybių atsisakymą prieš Velykų šventę.
„Manau, kad žmonijai dabar labai sunkus laikotarpis – bet neturime pamiršti tradicijų. Tai lyg Velykos po ilgos kančios. Sulaukę Velykų visuomet kitaip pažvelgiame į pasaulį. Nusprendėme ir toliau džiuginti gyvūnus – tai ženklas, jog gyvenimas tęsiasi“, – sako gyvūnų prižiūrėtojas Ignacio Idalsoaga.
O gyvūnams vaisių, riešutų, mėsos ar kitų gardėsių prigrūsti kiaušiniai dar ir padeda lavinti natūralius instinktus – juk gamtoje maisto nieks nepaduoda – reikia pasistengti jį rasti ir išlupti.
Londono zoologijos sode velykinių kiaušinių landynėse ieško mieli surikatai. Bet neskuba jų lupti – juk dar nesibaigė Didžioji savaitė – šiukštu! Skanėstus pasilieka savaitgaliui.
O Prancūzijos skanėstų gamintojai jau ruošia ypatingus šokoladinius kiškius ir vaikams – šiemet jie su veido kaukėmis. Skaniai moko vaikus saugotis ir primena apie tai suaugusiesiems. Panašius kiškius šiemet gamina ir Graikijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Belgijos šokolado meistrai. Velykų skanėstai nepaisant pandemijos atkeliaus į mūsų namus.
O į kaimus ir miestelius atriedės ir Dievo palaiminimas – Štai Airių kunigas prigalvojo, kaip susitikti su parapijiečiais per karantiną – prie kelio klūpinčius tikinčiuosius šventina iš tikro papamobilio, kurį Jonas Paulius II praėjusio amžiaus pabaigoje naudojo kelionėms po Britaniją ir Pietų Afriką.
Tuo metu Bolivijos Kachabamboje, Didžiosios savaitės palaiminimai tikintiesiems katalikams krito tiesiogine ta žodžio prasme iš dangaus. Vietos kunigas nusprendė per karantiną žmonės palaiminti skrisdamas sraigtasparniu.