Šiemet Velykos sutampa su gana intensyviu kosminiu judėjimu Žemės prieigose. Jei tik dangus bus giedras, švenčių dienomis netrukus po saulėlydžio plika akimi dangaus skliaute turėtume įžiūrėti kometą. Nors oficialiai ji vadinama „Pan-STARRS“ (C/2011 L4), ji taip pat buvo praminta ir „Velykų kometa“, rašo Italijos dienraštis „Corriere della Sera“.
Ši kometa buvo atrasta 2011 m. birželio 6 d. 1,8 metro skersmens „Pan-Starrs 1“ teleskopu Havajuose. Juo stebėjimus atliekantys astronomai ieško dangaus kūnų, pavojingai priartėjančių prie Žemės, sakoma pranešime. Žinoma, atrastoji kometa jokio pavojaus mūsų planetai nekelia: ji pirmą kartą aplankė Saulės sistemą ir, grįždama į Visatos gelmes, suteiks mums galimybę pasigrožėti įspūdingu savo reginiu.
Nuo pat atradimo dienos „Pan-STARRS“ kometą buvo galima stebėti tik Pietų pusrutulio danguje, tačiau nuo kovo 7 d. ji tapo matoma ir Šiaurės pusrutulio gyventojams. Kovo 10 dieną kometa pasiekė pasiekė perihelį, artimiausią Saulei savo orbitos tašką.
Palankiomis oro sąlygomis ją galima pamatyti plika akimi maždaug po pusvalandžio nuo saulėlydžio, kybančią statmenai virš horizonto vakarų pusėje. Beje, nors kometos branduolį galima įžvelgti plika akimi, nors ir ryški, bet trumpa jos uodega geriausiai matoma tik per žiūronus. Norintys ją įžiūrėti turėtų ieškoti jos per 2 ar 3 laipsnius nuo kometos branduolio.
Nors kasdien kometa tampa vis blausesnė, ją bus galima matyti danguje ir per Velykas. Ji visą kovo mėnesį pamažu kils vis aukščiau dangaus skliautu ir lėtai judės šiaurės vakarų kryptimi. Kometos uodega bus iškelta aukštyn ir kiek labiau pasukta dešinėn.
Kartu su skliautu keliaujančia kometa prieš Velykas po Žemę nepavojingu atstumu pralėks ir 4 asteroidai, sakoma pranešime. Didžiausio iš jų skersmuo siekia apie 94 metrus, taigi, šiemet velykinis kosminis paradas atrodo gana įspūdingas.