Kad ir koks oras būtų, kasmet langai valomi Didįjį ketvirtadienį. Kitaip dar jis vadinamas Švariuoju ketvirtadieniu, todėl reikia daug dėmesio skirti švarinimuisi.
Etninės kultūros specialistai priduria, esą yra ir daugiau šio ketvirtadienio tradicijų.
„Būdavo namai tvarkomi. Iki baltumo išskutamos grindys, stalai, suolai, dulkės, kaminai net išvalomi. Visa aplinka sutvarkoma, iš namų išnešami visi nereikalingi daiktai“, - pasakoja Vilniaus etninės kultūros centro atstovė Marytė Liugienė.
O kas išsikuopė ir dar turi laiko, gali laikytis papročio persodinti naminius augalus. Pietryčių Lietuvoje tai buvo daroma tikintis, kad viskas geriau augs, mat persodinami jie per pilnatį. Tiesa, senųjų tradicijų laikosi ne kiekvienas. Vyresnieji beda pirštu į jaunimą ir sako, esą keičiantis kartoms yra grėsmė išnykti Velykų laukimo tradicijoms.
O jaunimas nė neslepia nežinantis, kas yra Didysis tridienis, ir kaip reikia minėti paskutiniąsias dienas prieš Velykas.
O štai kunigai, kaip tik Didįjį ketvirtadienį besimeldžiantys vieni už kitus – už tarnystę, šiandien prašo pasimelsti už juos ir tikinčiųjų.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.