• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio 17-toji diena – Tarptautinė studentų diena (TSD). Šia proga Vytauto Didžiojo universitetas jau trečiąjį kartą siūlė studentams užimti rektoriaus,prorektorių, dekanų bei kitų universiteto padalinių vadovų pareigas. Šiemet į rektoriaus kėdę dienai atsisėdo Ekonomikos ir vadybos fakulteto trečiakursis Gediminas Šedbaras. Rektorių TSD proga rinko VDU SA valdyba, kuriai kandidatai turėjo pateikti savo dienotvarkę. Gediminas Šedbaras ir jo komanda turėjo visus įgaliojimus susipažinti su universiteto dokumentais, atsiliepinėti į skambučius, priimti lankytojus – atlikti visas funkcijas, kurias vykdo universiteto vadovybė, išskyrus dokumentų pasirašinėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Gediminas mums papasakojo,kaip sekėsi burti komandą, kokios patirties ir įspūdžių pasisėmė.

REKLAMA

Kaip manai, koks yra VDU rektoriaus ir studento apsikeitimo tikslas?

Manyčiau, tuo siekiama dar labiau suvienyti VDU bendruomenę - parodyti, jog ne tik dėstytojai ir studentai labai gerai sutaria, tačiau ir visa vadovybė draugiškai bendrauja su studentais. Taip pat šis apsikeitimas buvo naudingas tiek studentams, kurie galėjo pamatyti administracijos darbą iš vidaus , tiek ir vadovybei, į kurią studentai įnešė naujų vėjų ir minčių.

REKLAMA
REKLAMA

Ar buvo sunku suburti savo komandą?

Nebuvo labai sunku, tačiau teko pasistengti, jog dekanais būtų to fakulteto studentai. Teiravausi ir savo pažįstamų, ir Studentų atstovybės narių, kokius atsakingus asmenis jie galėtų pasiūlyti vienoms ar kitoms pareigoms užimti. Tuomet jiems paskambinau, pasiūliau – taip ir surinkau savo komandą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dienotvarkėje buvo laikas, skirtas susitikimams su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO). Kaip jis pavyko?

Deja, į šį susitikimą atvyko ne visų kviestų organizacijų ir klubų atstovai, tad ir diskusija, manau, galėjo būti geresnė. Ši sritis yra ta, kur tikrai dar galima tobulėti.

REKLAMA

Dienotvarkė buvo gana intensyvi. Ar pavyko ją įgyvendinti? Kaip vertini savo nuveiktus darbus?

Pavyko įgyvendinti visus planuotus dalykus. Jei galėčiau kažką keisti, manau, reikėtų skirti šiek tiek daugiau laiko mažojo rektorato ir interesantų susitikimams. Žinoma, norėjosi skirti laiko įvairiems dalykams, tačiau tam prireiktų ne vienos dienos.

REKLAMA

Kokia buvo studentiško rektoriaus dienos pabaiga – poilsis po darbų ar TSD renginiai mieste?

Poilsis po intensyvios dienos namuose. Norėjosi tiesiog ramiai atsipalaiduoti.

Ar prieš tapdamas studentišku rektoriumi, susimąstei koks yra universiteto vadovo darbas? Ar išties taip ir buvo?

Esu susidaręs gan stiprią nuomonę ką įmonių, organizacijų ar akademinių įstaigų vadovai veikia, tad ši patirtis tik įtvirtino pirminį įspūdį .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokios patirties tau suteikė šis apsikeitimas?

Pasisėmiau labai daug žinių apie vidinius universiteto procesus , pavyzdžiui , kaip yra teikiami siūlymai. Tai buvo puiki galimybė universitetą pažinti iš vidaus, bet žvelgiant į viską ne studento, o administracijos akimis.

Galbūt įžvelgi kokių nors klaidų sudarinėjant savo dienotvarkę ir galėtum patarti, į ką turėtų atkreipti dėmesį būsimi „Rektoriai“?

Galbūt reikėtų nusistatyti siauresnę prioritetinę sritį ir per vieną dieną ją kaip įmanoma labiau išgvildenti.

Pasirinkus plačią sritį, deja, neužtenka laiko viską 100proc. įvykdyti. Taip pat reikėtų rektorato posėdį daryti ilgesnį nei 2,5 valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų