Prekybos centro internete „Varlė.lt“ komunikacijos projektų vadovė Alina Kazakevič pateikia keletą knygų rekomendacijų, galinčių praturtinti jūsų atostogas ir įkvėpti naujoms kelionėms.
Knygos, įkvepiančios keliauti
Knyga gali ne tik tapti geriausia kelionės palydove, palaikančia kompaniją lėktuve, autobuse, paplūdimyje ar viešbutyje, bet ir įkvėpėja, skatinančia keliauti dar daugiau. Keletą tokių knygų yra parašiusi britų žurnalistė ir rašytoja Hellen Russell.
Pirmojoje jos knygoje „Daniško gyvenimo metai“ londonietė žurnalistė aprašo savo gyvenimo Danijoje patirtis ir siekia išsiaiškinti, kokia yra laimingiausios pasaulio tautos laimės formulė. Šioje knygoje autorė aptarinėja įvairias gyvenimo sritis – nuo buities reikalų iki visuomeninių problemų – ir bando išsiaiškinti, kokių gyvenimo būdo ir laimės paslapčių galėtume pasisemti iš danų.
Dar daugiau laimės formulių aprašyta kitoje H. Russell knygoje „Laimės atlasas: pasaulio šalių laimės paslaptys“. Rašytoją įkvėpė jos pirmajai knygai – „Daniško gyvenimo metams“ – rinkta medžiaga ir išgirsti pasakojimai apie danų laimės paieškas. Šioje knygoje – daugybė unikalių istorijų, sužinotų pačiose įvairiausiose pasaulio vietose iš žmonių, trokštančių papasakoti apie unikalias laimės sampratas jų gimtosiose šalyse.
Savo laimę vienoje gražiausių pasauli šalių – Italijoje – aprašė ir kita britų žurnalistė bei rašytoja Kamin Mohammadi. Knygoje „Bella Figura: kaip gyventi, mylėti ir valgyti itališkai“ ji dalijasi savo asmeninėmis istorijomis apie atleidimą iš darbo Londone, gyvenimo Florencijoje patirtį, prarastą ir naujai atrastą meilę bei Italijoje atgimusį gyvenimo džiaugsmą. Dalindamasi savo išgyvenimais ir patirtimis, K. Mohammadi pristato italų gyvenimo būdo filosofiją, įkvepiančią kiekvieną kasdienybės detalę kuo glaudžiau susieti su grožiu ir mėgautis net mažiausiais džiaugsmais.
Žmonėms, svajojantiems, tačiau nedrįstantiems keliauti vieniems, rekomenduojama paskaityti Stephanie Rosenbloom knygą „Vienumos metas“.
Ši knyga sudaryta iš keturių dalių: joje aprašyti skirtingi metų laikai, praleisti Niujorke, Paryžiuje, Florencijoje ir Stambule. Remdamasi kelionių metu sukauptomis patirtimis ir psichologų bei sociologų įžvalgomis apie vienatvė, S. Rosenbloom svarsto, kaip vienuma praturtina gyvenimą ir leidžia pastebėti įvairias smulkmenas, kurių nepamatome būdami su kitais žmonėmis.
Dar viena knyga, įkvepianti leistis į keliones, yra amerikiečių rašytojo, filosofo Danielio Kleino knyga „Kelionės su Epikūru“. Joje aprašomos rašytojo atostogos Graikijoje, kurių metu jis apmąsto savo gyvenimą, brandą ir, remdamasis filosofų įžvalgomis, mokosi kuo prasmingiau leisti turimą laiką, mėgautis kasdienybės akimirkomis ir priimti savo garbų amžių kaip ypač vertingą gyvenimo etapą. Ši šmaikšti, intelektuali, filosofinė kelionių knyga kartu yra ir savotiškas meditacijų vadovas,
skatinantis apsvarstyti gyvenimą ir mums duotą laiką. Ji įkvepia lengvumo bei optimizmo, tad yra tobulas pasirinkimas vasarotojams.
Atostogos – puikus metas savišvietai
Knygų mylėtojus kiekvienais metais pasiekia daugybė psichologinių, saviugdos knygų, kurios skatina gilintis į savo vidinį pasaulį, tarpasmeninius santykius ir supančią aplinką. Vienas tokių skaitinių – Ingrid Fetell Lee knyga „Džiaugsmingai“. TED platformos įžymybė, dizainerė gilinasi, kaip žmogaus emocijas veikia kasdieniai daiktai ir erdvės ir aiškinasi, kodėl vienoje aplinkoje jaučiamės dirglūs ir esame linkę varžytis, o kitoje – ramūs, geros ir taikios nuotaikos. Ingrid Fetell Lee knygoje atskleidžia būdus, kaip išnaudoti aplinką visaverčiam, sveikam ir džiaugsmingam gyvenimui kurti.
Kiek atidžiau į savo vidinį pasaulį skatina pažvelgti psichologas Claude’as M. Steineris knygoje „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės“. Joje aiškinama, kad vaikystėje žmonės susikuria tam tikrą elgesio modelį – gyvenimo scenarijų. Jis gali paremtas teigiamomis arba neigiamomis patirtimis ir vaikai, remdamiesi šiuo scenarijumi, jau ankstyvame amžiuje pasąmoningai nusprendžia, bus laimingi ar prislėgti, nugalėtojai ar pralaimėtojai, stiprūs ar priklausomi ir visą likusį gyvenimą stengiasi šį sprendimą įgyvendinti.
Claude’as M. Steineris, atskleisdamas vyraujančius gyvenimo scenarijus, padeda žmonėms geriau perprasti savo gyvenimą ir priimti sprendimus, galinčius pagerinti jo kokybę.
Minčių galią knygoje „Stebuklingi vaistai: minčių įtaka kūnui“ nagrinėja ir mokslo žurnalistė Jo Marchant. Šioje knygoje stengiamasi praplėsti suvokimą apie žmogaus proto galimybių ribas, mokoma, kaip jį pergudrauti ir pasitelkti į kovą su įvairiausiais negalavimais. Remdamasi pažangiausių tyrimų rezultatais, Jo Marchant šioje knygoje įrodo, kad mąstymo įtaka sveikatai gali būti išmatuota moksliškai ir nėra vien tik iliuzija.
Knygos netelpa į lagaminą? Gelbės elektroninė knygų skaityklė
Knyga – pakankamai kaprizingas daiktas: griežtos formos ir nelankstus, sunkus ir užimantis nemažai vietos. Viena knyga – dar ne problema, tačiau kelios gali gerokai apsunkinti ir apkrauti Jūsų lagaminą. Jei skaitymo poreikiai prasilenkia su galimybėmis, Jus gali išgelbėti elektroninė knygų skaityklė. Šis įrenginys leis sutaupyti pinigų ir vietos bei gerokai palengvins kelionę. Renkantis elektroninę skaityklę patartina pasidomėti, kokio formato knygas joje leidžiama skaityti ir patikrinti, ar perskaityti planuojamos knygos tą formatą atitinka.
Vis tik, jei nusprendėte į kelionę pasiimti popierinę knygą, reiktų pagalvoti ne tik apie jos turinį, bet ir išorę. Prekybos centro internete „Varlė.lt“ atstovė A. Kazakevič teigia, kad labai svarbi yra knygos forma: „Per didelė knyga nepatogi, užima daug vietos ir kartais gali netilpti į rankinę. Kitas kraštutinumas – mažo formato knygelė – taip pat nėra geriausias variantas, nes skaityti tokią knygą nėra patogu, tad į kelionę patartina pasiimti vidutinio dydžio ir svorio knygą.“