Besilaukiančios moterys su nerimu laukia vasario 29-osios. Anot būsimų mamų, susilaukti mažylio šią dieną nesinorėtų, nes vaikas liktų be gimimo dienos, tai yra gimtadienį galėtų švęsti tik kas ketverius metus.
„Mano dukrelė į pasaulį jau gali ateiti bet kurią dieną. Nenorėčiau, kad ji gimtų vasario 29-ąją. Būtų keista, jei vaiko tikrosios gimimo dienos sulauktume kas ketverius metus. Gal tai ir nėra labai blogai, bet nesinori“, – pasakojo pirmagimės besilaukianti moteris.
Klaipėdos savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė tvirtino, jog vaiko gimimo diena užregistruojama ta, kada jis gimė ir kurią nurodo medikai. Pakeisti ją draudžiama. Tad tėvų prašymai gimimo liudijime įrašyti ne vasario 29-ąją, o kovo 1-ąją negalimi.
„Jei vaikas gimė vasario 29-ąją, tai ir registruojame tą dieną. Neturime teisės keisti gimimo dienos vien todėl, kad yra keliamieji metai“, – pabrėžė vedėja.
G.Misevičienė pasakojo, kad pati dukrą pagimdė vasario 28-ąją.
„Gal ir įdomu pasigirti, kad gimei vasario 29-ąją. Tačiau nėra labai malonu, kad tikroji data – kas ketveri metai. Nepaisant to, metai vis tiek bėga“, – šypsojosi G.Misevičienė.
Šią vasario 29-ąją Klaipėdos civilinės metrikacijos skyriuje žiedus sumainys 8 poros.
Paprastai žiemos metu trečiadieniais tuokiasi 2–5 poros.
„Mums vasario 29-oji – eilinė santuokų registravimo diena. Kas pageidavo tuoktis, paskyrėme šią datą. Juokavome su poromis, kad metines teks švęsti kas ketverius metus. Kai kurie iš jų įžvelgė, jog taip net įdomiau“, – pasakojo G.Misevičienė.
Milda SKIRIUTĖ