„Tai yra dalis mūsų pertvarkos, mes kryptingai einame prie vieno juridinio asmens“, - BNS sakė VSAT vadas Renatas Požėla.
Nuo gegužės 1 dienos Užsieniečių registracijos centras, Aviacijos rinktinė ir Specialiųjų užduočių rinktinė neteks juridinio statuso, bus likviduojama Lazdijų rinktinė, o Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinė bus prijungiama prie Ignalinos rinktinės.
Reorganizavus šias įstaigas bus atsisakyta maždaug 60-ies darbuotojų paslaugų, tačiau R.Požėla pabrėžė, kad likviduojamas tik administracinis aparatas, užkardos išliks, pasikeis tik jų pavaldumas.
„Taupome lėšas ten, kur galime taupyti, kad nenukentėtų veikla. Ji ne tik nenukentės, bet ir stiprės“, - sakė pareigūnas.
Nauda ir pasekmės
Pasak jo, įvykdžius šią pertvarkos dalį įstaiga sutaupys apie 1,7 mln. eurų.
„Šių metų ketvirtą ketvirtį jau mes pradėsime jausti pertvarkos finansinį efektą ir bus investuojama į pareigūnų motyvacijos didinimą, tai yra jų algų augimą ir kvalifikacijos kėlimą“, - teigė R.Požėla.
Reorganizavus penkias minėtas VSAT įstaigas, atskirą juridinį statusą turės dar kelios tarnybai pavaldžios įstaigos. Pasak R.Požėlos, jas reorganizuoti planuojama nuo 2017 metų.
Planuojama reorganizuoti Ignalinos, Vilniaus, Pakrančių apsaugos, Pagėgių ir Varėnos rinktines, jos, kaip ir kitos įstaigos, taps VSAT struktūriniais padaliniais.
„Nuo kitų metų, jeigu visa tai pavyks, visa Valstybės sienos apsaugos tarnyba tampa vienu juridiniu asmeniu su centralizuotumis administravimo funkcijomis“, - sakė R.Požėla.
VSAT pertvarką atidėti ragino prezidentė Dalia Grybauskaitė, kai kurie kiti politikai, motyvuodami, jog didėjant migrantų srautams gali tekti atkurti vidinių sienų kontrolę, o tam prireiks papildomų VSAT pajėgumų.