• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gyventojų bendruomenių atstovai kritikuoja valdžią ir rengiasi dirbti jos darbus. O pinigų atkišę politikai varžosi dėl dėmesio ir bando kiršinti gyventojus. Apie tai vakar prabilo praėjusį rudenį susikūrusios Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Sukėlė sumaištį

Vakar pirmojoje spaudos konferencijoje prisistatė bendruomenių atstovai ir konfederacijos pirmininkė Nijolė Malakauskienė, vadovaujanti ir Rėkyvos gyventojų bendruomenei. Ji apgailestavo, kad pinigus atskiriems Šiaulių miesto rajonams dalijusi Savivaldybė sukėlė nemažai sumaišties.

REKLAMA

Miesto rajonams padalyta apie 340 tūkstančių litų. Tačiau miestiečiams trūko informacijos apie steigiamas miesto bendruomenių tarybas, o pinigų skirstymo tvarką rengusi darbo grupė – sudaryta iš valdininkų, mažai nutuokiančių apie bendruomenių veiklą. Ne visi valdininkai sugebėjo susirinkti ir į posėdžius.

REKLAMA
REKLAMA

N. Malakauskienei antrino Zoknių–Šimšės–Pabalių bendruomenės pirmininkas, kurio žodžiais šių rajonų bendruomenės atstovai jau patys buvo paskyrę susirinkimo datą, sukvietę gyventojus. Tačiau viską aukštyn kojomis apvertė Savivaldybė. Nors bendruomenės atstovai paskutinį pusdienį dar bandė klijuoti skelbimus, gyventojams pritrūko ir laiko, ir informacijos. Apie Savivaldybės surengtą susirinkimą nežinojo net biudžetinių švietimo įstaigų vadovai. Dalis gyventojų neatvyko ir todėl, kad visi trys rajonai – pakankamai išsibarstę, o rinktis reikėjo vienoje vietoje – Pabaliuose esančioje Jaunimo mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pinigus – ir šventėms

Gyventojų bendruomenės planuoja skirtingai išleisti gautus pinigus.

Ginkūnų bendruomenės pirmininkė Zita Kliknienė sakė, jog pinigus planuojama išleisti šventiniams renginiams – Vaikų gynimo dienai, vasaros šventei, kalėdiniams renginiams.

REKLAMA

„Informacija vėlavo, mūsų rajonas – itin apleistas. Mūsų bendruomenėms nėra ką dalytis – daugiau kaip po dešimt tūkstančių litų“, – sakė Pabalių bendruomenės pirmininkas Gediminas Vyšniauskas. Jo žodžiais, ketinama pirkti medžiagas ir pasitelkti nagingus bendruomenės narius – sukalti skelbimų, krepšinio lentas, pastatyti suoliukus. Be to, visus Pabalius norima įtraukti į „Saugios kaimynystės“ programą.

REKLAMA

Gelbės kaštonus?

Savivaldybės darbus ketina dirbti ir Medelyno, ir Lieporių bendruomenių atstovai. Kad būtų saugiau vaikščioti Medelyno vaikams, prie mokyklos planuoja įrengti „gulintį policininką“, sutvarkyti lopšelio–darželio prieigas. Lieporiškiai tvarkys krepšinio, vaikų žaidimo aikšteles ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Centro bendruomenės atstovai svarsto idėją už gautus pinigus gelbėti centrinėje miesto dalyje augančius kaštonus – pirkti chemines medžiagas, purkšti ir taip naikinti kaštonų lapus graužiančius kenkėjus. Savivaldybė to daryti nesiima ir tik apsiriboja talkomis, kurių metu grėbiami kaštonų lapai.

REKLAMA

Gyventojai kiršinami

Pakartoję, kad miestiečiams trūksta informacijos apie pinigų paskirstymą ir naudojimą, bendruomenių atstovai prabilo ir apie sąmoningą žmonių kiršinimą. Kas kiršina žmones, pavardžių neįvardijo, tačiau nedviprasmiškai leido suprasti, kad tai daro kai kurie Savivaldybės vadovai, organizuojantys sau parankias bendruomenes.

REKLAMA

„Atsiranda pirmininkų iš gatvės, kurstomos intrigos“, – apgailestavo Pabalių bendruomenės pirmininkas G. Vyšniauskas.

„Pinigai sušiaušia bendruomenes. Bet gerai, kad žmonės aktyvūs tampa ir dėl pinigų“, – reziumuodama, kad Šiaulių bendruomenės įgijo geros patirties, sakė visuomenininkė Irena Vasinauskaitė.

Mykolas DEIKUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų