• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Vyriausybė pritarė keturis kartus sumažinti ministrų reprezentacines išlaidas, uždrausti tryliktąjį atlyginimą ir kitąmet nedidinti valdininkų algų. Prie taupančiųjų choro prisidėjo ir prezidentas Valdas Adamkus, pasiūlydamas Vyriausybei apkarpyti jo paties 25 tūkst. litų siekiantį atlyginimą.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrų kabinetas vakar pasiryžo nuo 9,3 tūkst. iki 2,3 tūkst. litų sumažinti mėnesinius reprezentacinius fondus, kurie iki šiol buvo naudojami pagal ministrų valią ir vaizduotę, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Vyriausybė taip pat pritarė pristabdyti kai kurių valstybės tarnautojų kilimą karjeros laiptais. Taip planuojama sutaupyti apie 40 mln. litų valstybės institucijų darbo užmokesčio fondų lėšų.

Be to, valdžia primygtinai nurodė pavaldžioms įstaigoms ir valstybės įmonėms nemokėti vadinamojo tryliktojo atlyginimo - įprastinių premijų metams baigiantis. Kaip jau rašė LŽ, valstybės įstaigos susiprato šito nedaryti ir anksčiau. Tokį papildomą atlyginimą ruošiamasi išmokėti nebent kai kuriose savivaldybėse.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad praėjusią savaitę ministrai dar pasiūlė 15 proc. jų atlyginimo grąžinti į valstybės biudžetą.

Reprezentuos kukliau

Iki šiol ministrai prie atlyginimo gaudavo ir beveik 10 tūkst. litų reprezentacijai, kuriuos galėjo naudoti kaip nori. Jie neprivalėjo už tai atsiskaityti. Nuo šiol išlaidos mažėja iki vieno vidutinio darbo užmokesčio - 2,3 tūkst. litų, ir jos turės būti aiškiai pagrįstos bei atskirtos nuo atlyginimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paprasčiausia yra tuos pinigus pervesti į specialią kreditinę kortelę - tada viskas bus labai aišku“, - vakar sakė premjeras Andrius Kubilius. LŽ skaičiavimu, sumažinus šiuos laisvo naudojimo ministrų fondus, biudžete kitąmet bus sutaupyta per 1 mln. litų mokesčių mokėtojų pinigų.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas nesureikšmino fakto, kad išlaidos jo reprezentacinėms reikmėms mažės keturiskart. „Nėra laiko net apie jas pagalvoti - visos mintys sukasi apie būsimąjį biudžetą. Kiek bus - tiek ir išleisim. Užteks“, - LŽ teigė A.Čaplikas.

Pinigai bet kam?

Buvusi žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė LŽ pasakojo, kad reprezentacinių fondų pinigai būdavo leidžiami įvairiausiais tikslais. „Jie „išeidavo“ pagal kiekvieno ministro įpročius ir prioritetus. Už juos nereikėdavo atsiskaityti - tai būdavo sąžinės reikalas. Vieniems turbūt ir šitų neužtekdavo - iš savo atlyginimo atrėždavo, bet buvo ir tokių, kurie tyliai ramiai juos pasilikdavo“, - sakė politikė.

REKLAMA

Pristabdys karjerą

Be to, neleisdama keisti valdininkų kategorijų ir taip įšaldydama jų algų kėlimą, Vyriausybė 2009 metais tikisi sutaupyti dar apie 40 mln. litų. „Vyriausieji specialistai, kurie turėjo arba dešimtą, arba vienuoliktą kategoriją, nuo sausio 1 dienos turėjo tapti aukštesnės kategorijos. Aišku, kiekviena kategorija - ir didesnis atlyginimas. Bet užėjus taupymo vajui buvo pasakyta: stop! Todėl nuo metų pradžios bus laikinai sustabdytas šių kategorijų intervalo mažinimas. Vienuoliktos kategorijos darbuotojas taip ir liks vienuoliktos“, - aiškino Vidaus reikalų ministerijos atstovė spaudai Violeta Kiburytė. Tiesa, mažiausiai uždirbantiems valdininkams atlyginimai vis dėlto turėtų kilstelėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybės pateikiamais duomenimis, kitais metais valstybės tarnyboje darbo užmokesčio fondas mažinamas 12 procentų.

„Atlyginimai mūsų ministerijoje turėjo didėti, bet dabar, krizės atveju, viskas keičiasi, tad visi koeficientai suspenduojami. Vykdome Vyriausybės nurodymus“, - LŽ sakė Krašto apsaugos ministerijos Personalo ir socialinės saugos departamento direktorius Rimas Litvinas.

Dėl taupymo valdininkų atlyginimų sąskaita dar turės apsispręsti Seimas, kuriam Vyriausybė teikia šitai numatantį Valstybės tarnybos įstatymo projektą.

Marijus Širvinskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų