Miestas tvirtina esąs pasiruošęs priimti Senojo žemyno krepšinio čempionato dalyvius, tačiau apleistais aikštynais prie daugiabučių niekas nesirūpina. Valdininkai, matyt, sukrustų tik atsitikus nelaimei.
Dar 2006 metais Kūno kultūros ir sporto centras parengė miesto krepšinio ir kitų sporto aikštelių sutvarkymo programą, ją įgyvendinti planuota iki 2013 metų. Programa yra, bet lėšų jai šiemet neskirta nė lito.
Siaubą keliantys vaizdai
Į „Panevėžio balso“ redakciją užsukęs panevėžietis tikino, kad lauko krepšinio aikštelių būklė mieste kelia siaubą.
„Krepšinio aikštelė prie buvusių bendrabučių Algirdo gatvėje, netoli Velžio kelio, – siaubinga: stovas, ant kurio laikosi krepšinio lenta su lanku, tik ant trijų kojų. Iki nelaimės – vienas žingsnis, nes bet kuriuo metu konstrukcija gali nuvirsti. Juolab kad aikštelė retai kada būna tuščia – aplinkui yra keli daugiabučiai, todėl vaikų pažaisti krepšinio susirenka nemažai“, – susijaudinęs pasakojo vyras, bet savo pavardės pasakyti neišdrįso.
Panevėžietis įsitikinęs, kad krepšinio – ir ne tik – aikštelėmis turėtų rūpintis Kūno kultūros ir sporto centras. „Manau, kad jis turėtų pasirūpinti aikštynais, – įtikinamai kalbėjo jis, – ir apžiūrėti visas mieste esančias sporto aikšteles. Tokių, neprižiūrėtų, manau, Panevėžyje yra ne viena. Didžiuojamės, kad rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje mieste vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas, tačiau paprastos lauko krepšinio aikštelės miesto valdžiai nė kiek nerūpi.“
Prižiūrėti nepriklauso
KKSC direktoriaus pavaduotojas aprūpinimui ir investicijoms Saulius Raziūnas tiesiai šviesiai sako: mieste yra 113 krepšinio, tinklinio, badmintono ir teniso aikštelių, tačiau joms tvarkyti nei pernai, nei šiemet miesto biudžete lėšų nenumatyta. Paskutinįkart Savivaldybė lėšų tam buvo skyrusi 2009-aisiais, tad Sporto centras sutvarkė aikšteles prie Senvagės, Mykolo Karkos pagrindinių mokyklų ir Juozo Miltinio gimnazijos.
„Sporto centras neprižiūri miesto aikštynų, – aiškina S. Raziūnas. – Mums priskirtos prižiūrėti keturios vaikų žaidimo aikštelės. Todėl sporto aikštelės ir jose esanti įranga – ne mūsų problema. Be to, Savivaldybė dar lig šiol neparengė detaliųjų planų prie daugiabučių gyvenamųjų namų. Taigi neaišku, kam tie aikštynai priklauso. Mano žiniomis, tomis aikštelėmis rūpintis privalėtų Savivaldybei pavaldžios bendrovės „Panevėžio būstas“ ir Panevėžio butų ūkis.“
Turtas – niekieno?
„Panevėžio būsto“ vadovė Virginija Čiurlienė išsigynė, kad prižiūrėti sporto aikštynus šalia gyvenamųjų namų, kuriuos administruoja bendrovė, priklauso jos darbuotojams. Ji aiškino, kad „Panevėžio būsto“ specialistai prižiūri tik administruojamų namų bendrojo naudojimo plotus.
Tačiau dar originalesnę teoriją apie tai, kam priklauso sporto aikštynai, išdėstė Savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėjas Antanas Karalevičius: „Kadangi žemė, kurioje įrengtos sporto aikštelės, – valstybinė, tai ten esantis turtas – bešeimininkis. Jis niekam nepriklauso. Nepriklauso ir Savivaldybei.“
Valdininko įsitikinimu, tuo bešeimininkiu turtu rūpintis privalėtų daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai. „Juolab kad sporto aikštelėmis daugiausia naudojasi tų namų gyventojų vaikai. Nors gal dar tomis sporto aikštelėmis galėtų pasirūpinti Sporto centras? Net nežinau, ką atsakyti“, – svarstė A. Karalevičius.
Lėšų negavo
Panevėžio butų ūkio direktorius Gintaras Ruzgys, išgirdęs apie miestiečių skundus dėl apleistų krepšinio aikštynų, tokių kaip Algirdo gatvėje, pritarė, jog sporto aikštelėmis pasirūpinti būtina, kol neįvyko nelaimė. Tačiau įmonės vadovas tikino, nors ir pateikė miesto Savivaldybei planą, kokius papildomus darbus bendrovės specialistai galėtų atlikti prie daugiabučių gyvenamųjų namų, kuriuos prižiūri bendrovė, pinigų tiems darbams atlikti negavo.
„Į tuos papildomus darbus įeina sutvarkyti ir sporto aikštelėse esančią įrangą, – sakė G. Ruzgys. – Tai ir krepšinio stovai, lentos, tinklinio aikštelės, suoliukai ir kiti smulkūs darbai. Tačiau pinigų dar nėra. Be to, gali būti ir taip, kad tiems darbams atlikti Savivaldybė turi skelbti viešuosius pirkimus.“
G. Ruzgys sako, jog dėl sporto aikštynų prie daugiabučių iš šiaip daug neaiškumų: „Nėra parengtų detaliųjų planų, todėl neaišku, kam priklauso tos aikštelės. Žemę, kuriose įrengti sporto aikštynai, valdo valstybė, o kam priklauso sporto aikštelėse esanti įranga – neaišku.“
Pažadėjo pasirūpinti
Vicemeras Gintaras Šileikis nemano, kad sporto aikštynais ir jose esančia įranga Savivaldybė neprivalo rūpintis.
„Sporto aikštynais pasirūpinti turėtų ir miesto Savivaldybė – tai ne vien gyventojų rūpestis. Dabar važinėjame po miestą ir žiūrime, kaip atrodo sporto aikštelės, ar nereikia jų sutvarkyti. Kai visas apžiūrėsime, suskaičiuosime, kokius darbus sporto aikštynuose būtina atlikti, tuomet ir spręsime, ką galima padaryti. Reikia įvertinti viską“, – sakė G. Šileikis ir pažadėjo apžiūrėti sporto aikštelę Algirdo gatvėje.