• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Valdas Adamkus pradėjo šį savaitgalį Lietuvos Prezidentūroje vyksiančius Nacionalinių maldos pusryčių renginius. Valstybės vadovas konferencijoje „Tautų ateitį kurkime kartu“ pasakė kalbą, kurioje ragino „tiesti pasitikėjimo tiltus tarp žmonių, tarp bendruomenių ir valstybių“.
Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pradėjo šį savaitgalį Lietuvos Prezidentūroje vyksiančius Nacionalinių maldos pusryčių renginius, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.
Valstybės vadovas konferencijoje „Tautų ateitį kurkime kartu“ pasakė kalbą ir pasveikino visus svečius, susirinkusius į daugelyje krikščioniškų valstybių vykstantį renginį.
Prezidentas V.Adamkus pabrėžė, kad šiandien Nacionalinių maldos pusryčių dalyviai susibūrė kalbėti apie visiems tenkančią svarbią atsakomybę, - apie bendrą tautų ateitį.
„Kalbėdamas apie ateities kūrybą, turiu mintyse ne tik sparčiai besikeičiantį mūsų tautų gyvenimą ar mūsų bendruomenių aktualijas. Galvoju apie tai, kas mus visus – kalbančius skirtingomis kalbomis, įgijusius įvairiausių patirčių ir savąjį pažinimą ugdžiusius skirtingose kultūrose – vienija. Esame kartu ir galime ieškoti bendrų sprendimų, nes esame viena tauta, kurią vienas svarbiausių pasaulio raštų, Šventasis Raštas ir iškiliausi Bažnyčios mokytojai vadina Dievo tauta“, - sakė Lietuvos vadovas.
Jis pažymėjo, kad šis krikščioniškas įsitikinimas atveria kelius platesniam žvilgsniui į ateitį, leidžia drąsiai žvelgti į kasdienybės negandas ir ryžtingai priimti metamus iššūkius.
„Esame tvirti, nes jaučiame šalia esančių brolių ir seserų paramą, suprantame, kad prieš du tūkstantmečius nuskambėjęs Viešpaties pažadas „Kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir aš esu tarp jų“ yra gyvas ir veikiantis“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.
V. Adamkus teigė, kad per pastaruosius du dešimtmečius mūsų regione įvykę pokyčiai brandino mūsų visuomenes ir suteikė galimybę brandinti laisvę ir atsakomybę, kurie ilgus dešimtmečius buvo tik svajonė ir siekiamybė.
Tačiau jis pabrėžė, kad ne visomis galimybėmis sugebėjome pasinaudoti.
„Manau, kad viena svarbiausių priežasčių, kodėl taip atsitiko – tarpusavio bendrystės, tautos vienybės ir tautų vienybės jausmo praradimas. Turime šią svarbią vertybę susigrąžinti į mūsų gyvenimus. To nepadarę rizikuojame likti gyvenimo prasmę praradusių vienišų individų bei tautų sambūriu ir niekuomet netapti vienybėje ir taikoje gyvenančia tauta“, - tvirtino valstybės vadovas.
Todėl prezidentas V.Adamkus visus Lietuvos žmones paragino bendromis jėgomis stiprinti vertybinius ir moralinius demokratijos pagrindus, kurti didesnį žmonių pasitikėjimą.
„Ateities demokratinis pasaulis, ateities Lietuva privalo tiesti pasitikėjimo tiltus tarp žmonių, tarp bendruomenių ir valstybių. Pamiršdami, kas iš tiesų vienija Dievo tautą ir visus krikščionis, šių tikslų nesugebėsime pasiekti“, - sakė šalies vadovas.
Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuos globoja šalies vadovas – tai galimybė politikams, verslininkams, visuomenės veikėjams, jaunimui pasidalinti savo mintimis ir įžvalgomis su kitais žmonėmis. Šiame susitikime kalbama apie Evangelijos vertybes kasdieniame kiekvieno asmens gyvenime, visuomenėje, tarpusavio santykiuose.
Maldos pusryčių tradicija atsirado XX amžiaus viduryje kaip reakcija į kylančius naujus iššūkius. Maldos pusryčių ištakos siekia 1942 metus, kai keletas Jungtinių Amerikos Valstijų Senato narių pradėjo neformalius susitikimus siekdami dalintis Kristaus mokymo gyvybingumu ir juo pagrįstu tarpusavio bendravimu. 1953 metais įvyko pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai, kuriuose dalyvavo JAV prezidentas.
Europoje Nacionaliniai maldos pusryčiai yra rengiami Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse.
Lietuvoje pirmieji Nacionaliniai maldos pusryčiai buvo surengti 2001 metais. Nuo tada šią tradiciją puoselėja prezidentas Valdas Adamkus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų