• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas nusprendė iš naujo svarstyti, ar mažinti „Sodros“ įmokas į privačius pensijų fondus nuo 5,5 proc. iki 3 proc., ar ne.  Tokiam sprendimui pritarė 98 parlamentarai, 9 buvo prieš, dar 4 susilaikė. Dėl šio klausimo Seimas turėtų apsispręsti ketvirtadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia palaikymo dėl prezidento vetuoto įstatymo išsakė opozicijos atstovai. Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys ir  socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis teigė, kad įmokų mažinimas pažeistų šalies Konstitucijoje įtvirtintą teisėtų lūkesčių principą, be to, nėra aiški prarastų įmokų kompensavimo tvarka.

REKLAMA

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Egidijus Klumbys siūlė pritarti prezidento veto, kad būtų galima iš viso sustabdyti tą „beprotybę“, kai žmonių pinigai „pumpuojami į visiškai nereikalingas pinigų deginimo stotis“. 

„Balsas.lt“ primena, kad pensijų sistemos reformos įstatymo pataisos numato „Sodros“ įmokas į privačius pensijų fondus mažinti nuo 5,5 proc. iki 3 procentų. Toks sumažinimas numatytas ir „Sodros“ biudžete. Valdantieji jau anksčiau buvo įspėję, kad, pritarus prezidento veto, gali tekti peržiūrėti visą šių metų „Sodros“ biudžetą.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras yra sakęs, kad Seimas turėtų būti priverstas atmesti prezidento Valdo Adamkaus veto dėl Pensijų sistemos reformos įstatymo, nes, pasak A. Kubiliaus, šalies vadovo veto prieštarauja jo paties pasirašytam „Sodros“ biudžeto įstatymui, kuriame numatyta, kad atskaitymai į privačius pensijų fondus yra sumažinami iki 3 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Finansų ministras Algirdas Šemeta anksčiau yra teigęs, kad jei Seimas nuspręstų pritarti prezidento pozicijai, gali tekti imtis „skaudesnių būdų“ „Sodros“ biudžetui subalansuoti. „600 mln. litų yra didžiulė suma, kurios smulkios priemonės neleidžia finansuoti. Tikiuosi, kad nereikės priimti sprendimų, kurie būtų skausmingi didelei žmonių grupei“, – kalbėjo A. Šemeta.

REKLAMA

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas yra sakęs, kad prezidentas, vetuodamas įstatymo pataisas, pasirinko patį blogiausią variantą – netiesiogiai skurdinant gyventojus leidžiama užsidirbti bankams, valdantiems pensijų fondus. Pasak jo, privačių pensijų fondų veiklos rodikliai rodo, kad jeigu „Sodros“ įmokos nebus sumažintos ir pensijų fondams bus pervedamos planuotos lėšos, apsidraudusiesiems nebus „teigiamos naudos, ji bus tik minusinė“.

Prezidentas, vetuodamas Pensijų sistemos reformos įstatymo pataisas, argumentavo, kad toks sprendimas sumažinti įmokos dydį yra tiesioginių valstybės įsipareigojimų nevykdymas. „Asmenys, apsisprendę dalį valstybinio socialinio draudimo įmokos kaupti privačiuose pensijų kaupimo bendrovėse, turi teisę ir teisėtą lūkestį reikalauti, kad valstybės prisiimtas įsipareigojimas pervesti įstatymų nustatyto dydžio įmokas būtų vykdomas arba dėl pasikeitusio teisinio reguliavimo jiems būtų teisingai kompensuoti susidarę praradimai“, – teigė šalies vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų