„Mirtina nuodėmė visam mokslo pasauliui – taip tai pavadino bioetikos ekspertai. Tapo žinoma, kad farmacijos įmonė GlaxoSmithKline Kinijoje vykdė eksperimentus duodama vaistus (daugiausiai nuo išsėtinės sklerozės) vartoti žmonėms, netgi neturėdami testų su gyvūnais rezultatų. Manoma, kad tuo jie sukėlė mirtiną pavojų savanoriams. Ir ne tik tai: vykdydami tyrimus su žmonėmis jie jų netgi neatsiklausė, kaip priklauso pagal mokslinių tyrimų protokolus“, - teigiama straipsnyje.
Britų įmonėms gali kilti nemalonumų dėl to, kad keliems jų darbuotojams neseniai buvo pateikti kaltinimai papirkinėjimu: jie mokėjo kyšius gydytojams. Viešai žinoma paslaptis, kad didžiosios tarptautinės kompanijos aktyviai veikia Kinijoje, šioje didžiulėje rinkoje su didžiuliu kiekiu pacientų. Įmonės pasistatė tyrimų centrus, kuriuose organizuojami daug pigesni klinikiniai eksperimentai negu Vakarų šalyse.
„Visa esmė tame, kad neturtingose Azijos šalyse, taip pat ir Rytų Europoje nėra atitinkamos įrangos, medicinos personalas neturi tinkamos kompetencijos, be to, ten daug lengviau apeinamos taisyklės gaunant savanorių sutikimą“, - pažymi žurnalistė.
Taip vadinamiems „bandomiesiems triušiams“ kyla grėsmė, kad gali gauti ne nepatikrintus vaistus, nurodo leidinys, pažymėdamas, kad „visa tai vyksta šiandien, praėjus 50 metų po Helsinkio konvencijos, sudėjusios etinius eksperimentų su žmonėmis pagrindus“.