Trejų mergaitė buvo skubiai nugabenta į ligoninę po to, kai vakarienės metu užspringo. Jos tėvai supanikavo, kai ji pradėjo atsikosėti krauju ir vos gaudė kvapą, rašo thesun.co.uk.
Keisčiausia, kad prieš tragišką įvykį mažylė apsimetė, kad springsta, jog atkreiptų šeimos dėmesį. Laimei, mama suprato, kad vaikas nebejuokauja ir šoko jai padėti.
Pokštas vos nesibaigė tragedija
Anonime norėjusi išlikti mama, kuri pasidalino savo istorija su „Instgram“ puslapiu „TinyHeartsEducation“, sakė: „Vieną įprastą antradienio vakarą vakarieniaujant su šeima, mūsų 3,5 metų dukra pradėjo vaidinti, kad springsta, nes norėjo atkreipti visų dėmesį.
Tada, į burną įsidėjusi kitą kąsnį kepsnio (labai mažą, supjaustytą mažais gabaliukais) ir pradėjo springti. Mano partneris staigiai griebė ją nuo kedės ir purtė paėmęs už kojų. Nesuveikė.
Nunešėme ją ant sofos, paėmiau telefoną, kad iškviesčiau pagalbos tarnybas, bet mano telefonas nukrito už sofos. Laimei, mano brolis buvo svečiuose ir iškvietė greitąją. Aš pasiguldžiau ją ant kelių ir pradėjau trankyti per nugarą.
Maniau, kad viskas gerai, nes ji bandė įkvėpti, bet ji visa pamėlynavo, jos akys užsivertė ir iš jos burnos pasipylė kraujas, kuris aptaškė jos ir mano veidus, taip pat ir mano partnerį.“
Kai springsta vaikas, pirmasis veiksmas, kuris gali padėti – stengtis išstumti svetimkūnį iš burnos trankant per nugarą tarp menčių. Jei tai nepadeda, reikia atlikti Heimlicho manevrą.
Dukrą pavyko išgelbėti
Vis dėlto, svarbu kviesti greitąją pagalbą, jei svetimkūnis burnoje vis dar užstrigęs arba jei vaikas nustoja rodyti gyvybės ženklus.
Mama sakė, kad pradėjo panikuoti, bet girdėjo, kad dukra bando įkvėpti. Ji sakė:
„Operatorė mums pasakė ją paguldyti ją ant šono, sulenkti koją ir pakišti ranką po galvą, greitoji atskubėjo žaibiškai, ji buvo mūsų namuose po 4 minučių.
Dukrą nuvežė į ligoninę patikrinti, ar nėra obstrukcijos. Jos plautyje buvo šiek tiek skysčių, bet antibiotikai padėjo.“
Mama sako, kad negali pamiršti vaizdo, kai jos dukra pradėjo mėlynuoti ir buvo visa kruvina. Ji sakė:
„Niekada negirdėjau, kad užspringus kraujuojama, bet daktaras įspėjo, kad tai galėjo sukelti rijimo procesas, kosulys arba trankymas per nugarą.“
Ką daryti, jei vaikas užspringo
Įsivaizduoti, kad gali tekti vaiką gelbėti nuo užspringimo, yra didžiausias tėvų košmaras. Tačiau lemtingu momentu svarbu žinoti, kokių veiksmų imtis, kad išgelbėtumėte gyvybę.
NHS sako, kad jei matote svetimkūnį, užstrigusį burnoje, jį reikia atsargiai pašalinti, nes kitaip galite jį tik dar giliau įstumti.
Jei vaikas kosti, ranginkite jį ir toliau kosėti, nes jie gali iškosėti užstrigusį svetimkūnį. Nepalikite jų vienų.